XX Niedziela Zwykła

Dziękujemy z całego serca ks. Kamilowi za ofiarną, pełną radości i humoru posługę w naszej parafii. Ks. Kamil jest osobą pełną życzliwości dla drugiego człowieka, a jednocześnie bardzo dobrym kapłanem. Życzymy ks. Kamilowi radości i owocnej pracy w nowej parafii i jednocześnie życzymy wszystkiego co najlepsze i Bożej opieki..

Oficjalne pożegnanie ks. Kamila będzie dziś na Mszy św. o godz. 18.00

Do naszej parafii w następną niedzielę przybędzie ks. Tomasz Tarasiuk z parafii św. Feliksa w Warszawie Marysinie Wawerskim.

Dziś o godz. 12.30  zostanie odprawiona  Msza św. w intencji Ojczyzny i poległych żołnierzy w jej obronie w 1920 roku oraz w zgłoszonych intencjach zbiorowych.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych dziś o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

9 IX w Loretto będzie odpust i konsekracja nowego kościoła. Siostry Loretanki zapraszają. Z naszej parafii o godz. 9.00 wyruszy autokar na uroczystości. Szczegóły i zapisy za tydzień.

W przyszłą niedzielę w Gliniance odbędą się dożynki Diecezjalne, na które zapraszają ks. Biskup, ks. Proboszcz i Władze Samorządowe.

Jest chore dziecko, które potrzebuje kosztownego leczenia. By uzyskać potrzebne środki, potrzebne są nakrętki od butelek plastikowych. Dlatego zamiast wyrzucić nakrętki do śmieci można je  przynieść do zakrystii lub na plebanię i złożyć w korytarzu do przygotowanego pojemnika. Z góry dziękujemy w imieniu rodziców.

Siostry Pallotynki dziękują wszystkim ofiarodawcom na misje w Afryce za ofiary w wysokości 17 tys. złotych.

Dziękujemy 6 ofiarodawcom za ofiary 770,- złotych na renowację ołtarza.

Parafialny Zespół Caritas,  jak co roku,  organizuje loterię. Prosimy o przynoszenie fantów i składanie ich do kosza wystawionego w kościele. Do urządzenia loterii wymagane jest uzyskanie pozwolenia  Urzędu Celnego w Siedlcach. Dlatego wszystkie fanty musimy zgromadzić do dnia 27 sierpnia. Wszystkim darczyńcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Są upały. Przypominamy o godnym ubiorze w kościele, pamiętajmy, że jest to Dom Boży. Bóg wymaga szacunku bardziej niż szef w pracy.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

 

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Skrzydła Mehoffera” – O wybitnym twórcy witraży.; „Łączy ich droga” – relacja z pielgrzymki; oraz artykuł o zbliżającej się wizycie Papieża w Irlandii.

 

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: o św. Jacku Odrowążu oraz o karze śmierci – co Kościół na to.