XIX Niedziela Zwykłą

W związku z przejściem ks. Kamila do parafii w Radzyminie, w przyszłą niedzielę 19 sierpnia na Mszy św. o godz. 18.00 będzie oficjalne pożegnanie z podziękowaniem ks. Kamilowi.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się występ chóru „Hope Singers” z USA.

W poniedziałek  13 sierpnia po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie i procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej.

We wtorek 14 sierpnia liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.

W środę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Matki Bożej Zwycięskiej - głównej Patronki Diecezji Warszawsko-Praskiej. Msze święte tego dnia w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Na każdej Mszy świętej poświęcenie kwiatów i ziół.

Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim i Towarzystwo Pamięci 7 Pułku Ułanów Lubelskich zapraszają na inscenizację historyczną "Mińsk 1920". Sceny bitewne z użyciem czołgów, armat, samolotów, kawalerii i piechoty zostaną przedstawione 18 sierpnia br. (sobota) w Janowie pomiędzy drogą na lotnisko a drogą do pałacu. Inscenizacja rozpocznie się o godz. 17.00 i zostanie poprzedzona piknikiem artystyczno-rodzinnym o godz. 12.30.

Natomiast 19 sierpnia br. (niedziela) o godz. 11.30 w Mińsku Mazowieckim przed Miejskim Domem Kultury odbędzie się inscenizacja przyjazdu Józefa Piłsudskiego do naszego miasta w sierpniu 1920 roku, a następnie Msza Św. za ojczyznę o godz. 12.30 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

W przyszłą niedzielę 19 sierpnia Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

Parafialny Zespół Caritas,  jak co roku,  organizuje loterię. Prosimy o przynoszenie fantów i składanie ich do kosza wystawionego w kościele. Do urządzenia loterii wymagane jest uzyskanie pozwolenia  Urzędu Celnego w Siedlcach. Dlatego wszystkie fanty musimy zgromadzić do dnia 27 sierpnia. Wszystkim darczyńcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

Dziękujemy 8 rodzinom, które w ubiegłym tygodniu ofiarowały na remont ołtarza w sumie 2500,- zł.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „W mieście Cudu nad Wisłą” – O wielkim hołdzie św. Jana Pawła II wobec bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Radzyminie, gdzie przez wiele lat proboszczem był ks. prałat Stanisław Kuć.; oraz „Jak zawierzyć” – Na czym polega zawierzenie Matce Bożej;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł o śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego spojrzenia nie potrafili znieść oprawcy.