XIII Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym:

- po Mszach Świętych, przed kościołem, są zbierane ofiary do puszek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej na remont i rozbudowę Domu Samotnej Matki w Zielonce. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.

- po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

Informujemy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

Od tej niedzieli będzie pomagał w posłudze duszpasterskiej w naszej parafii ks. Tomasz z diecezji włocławskiej, doktorant na UKSW.

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek miesiąca i I sobota miesiąca. Spowiedź w I piątek w czasie Mszy świętych.

W niedzielę 8 lipca przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na leczenie i rehabilitację po przeszczepie wątroby naszej parafianki, 7-letniej Kariny. Więcej informacji na ulotkach.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w niedzielę 8 lipca. Wyjazd o godz. godz. 5.20, powrót ok. 20.00, koszt 60,- zł. Zapisy w kancelarii parafialnej i w zakrystii po Mszach św., wpłaty przy zapisie.

Ks. Biskup Ordynariusz dokonał zmian personalnych w diecezji, również w naszej parafii. Ksiądz Kamil Wdowiak został mianowany wikariuszem Parafii Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. Oficjalne pożegnanie ks. Kamila będzie w niedzielę 19 sierpnia.

Prosimy o wypożyczenie zdjęć stacji poprzedniej Drogi Krzyżowej w naszym kościele.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „W Rzymie o młodzieży” – Jaki obraz polskiej młodzieży zawiozą na synod polscy delegaci?; „Duch sportu, duch człowieka” – o miejscu religii w życiu sportowców; „Król czynu” – Postać ks. Piotra Wawrzyniaka i jego zasługi dla obrony polskości w czasach zaborów; oraz  „Tam, gdzie śpią Orlęta” – Dlaczego warto w tym roku odwiedzić Lwów z katedrą łacińską, Cmentarzem Łyczakowskim i Cmentarzem Orląt?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Niedoceniony” –  o Ignacym Paderewskim, twórcy Niepodległości, pianiście i polityku”; „Wyrwani z Polski” – Wzruszające historie ludzi, których Sowieci wywieźli na stepy Kazachstanu i do lasów Syberii tyko dlatego, że byli Polakami ; oraz „O filmowej gwieździe, która porzuciła Hollywood i wstąpiła do klasztoru”.