III Niedziela Wielkanocna

Dziękujemy za ofiary złożone na budowę kościoła w Budach Barcząckich.

Ks. Adamowi dziękujemy za Słowo Boże i za wspólną modlitwę oraz życzymy błogosławieństwa Bożego.

W dniu dzisiejszym:

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

Dziś o godz. 15.00 w Miejskim Domu Kultury w Mińsku Mazowieckim otwarte spotkanie z Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesorem Piotrem Glińskim, Wiceprezesem Rady Ministrów. Szczegóły na plakatach.

Kurs przedmałżeński we wtorek 17 kwietnia o godz. 19.00 w salce w Domu Parafialnym.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza prowadzących własną działalność gospodarczą, kierowników i menadżerów do udziału w programie „DEKALOG Przedsiębiorcy”. Najbliższe spotkanie w salce w Domu Parafialnym we wtorek 17 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00. Temat spotkania: „Jeden stoi, drugi leży, czyli o wynagrodzeniach”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

W przyszłą niedzielę 22 kwietnia o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin Mszy świętych.

Dzieło Misyjne Diecezji Warszawsko – Praskiej rozpoczęło akcję zbiórki makulatury, z której uzyskane środki będą przeznaczone na realizację projektów misyjnych i wsparcie misjonarzy z naszej Diecezji. Akcja pod hasłem „Makulatura na Misje” jest prowadzona na terenie całej diecezji. W ramach akcji zbierane są kartony, gazety, książki, papier.

Od piątku 20 kwietnia do poniedziałku 23 kwietnia na parkingu przy Domu Parafialnym będzie ustawiony oznakowany kontener.

Uzyskane środki ze sprzedaży makulatury będą przeznaczone na realizację następujących projektów:

- Program dożywiania dzieci w szkole podstawowej oraz wsparcie renowacji kościoła w parafii św. Mikołaja w Świrze na Białorusi.

- Projekt renowacji ogrodzenia kościoła w parafii św. Wojciecha w Gwardijsku na Ukrainie.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia akcji na rzecz pomocy naszym misjonarzom.

Fundacja „Dziękujemy za Wolność” i Towarzystwo Przyjaciół 7 Pułku Ułanów Lubelskich zaprasza do wzięcia udziału w „V Marszu Pamięci Katyń 1940 – 2018”, który przejdzie ulicami Mińska Mazowieckiego w przyszłą niedzielę 22 kwietnia. Jego uczestnicy uczczą pamięć 22 tysięcy polskich oficerów, którzy zginęli w Katyniu, Charkowie i w ZSRR – w tym również oficerów z powiatu mińskiego. Marsz rozpocznie się o godz. 11.00 na peronie PKP i zakończy pod Pomnikiem Niepodległości ok. godz. 12.00.

W ubiegłym tygodniu zostały wykonane 4 włazy do wymiany żarówek w reflektorach na dachu kościoła, a także usunięte niewielkie usterki na dachu. Koszt wykonania tych prac wyniósł 9100,- zł.

W tym tygodniu będą opryskane płynem przeciwgrzybiczym kamyki wokół murów kościoła. Prosimy rodziców, aby nie pozwalali dzieciom na wchodzenie poza łańcuch okalający kościół.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Dramat Bliskiego Wschodu” – O prawdziwych kulisach wojny w Syrii i o tym, jak żyło się w tym kraju zanim światowe potęgi zrobiły z niego poligon; „Co zależy od polskiej młodzieży – Jak prezentuje się polska młodzież na tle rówieśników z innych krajów? oraz „Uzależnieni od gry” – Jakie są objawy i skutki uzależnienia od gier komputerowych?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Czy Francja zmartwychwstanie?” – O wiarę nad Sekwaną upominał się Jan Paweł II. Dziś upomina się o nią krew współczesnych francuskich męczenników; oraz „Nowy organ” – Właśnie odkryto nowy organ w ciele człowieka. Może się okazać, że jego funkcja wcale nie jest marginalna;