IV Niedziela Wielkiego Postu

Dziś w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je O. Roman Woźnica CMF ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów.

Program Rekolekcji na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

Sakrament Pokuty sprawowany  jest w czasie każdej Mszy świętej. Osoby niedosłyszące spowiadamy w zakrystii. Prosimy o dobre przygotowanie się do spowiedzi rekolekcyjnej. Pamiętajmy, że koniecznym warunkiem dobrej spowiedzi jest dobry rachunek sumienia. Warto korzystać z przygotowanych do tego pomocy.

Zapraszamy na Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem w niedziele Wielkiego Postu oraz na Drogę Krzyżową w piątki Wielkiego Postu.

W najbliższy piątek na Drogę Krzyżową dzieci przynoszą plansze konkursowe.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

Zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych zorganizowany przez Sypaczki. Kiermasz będzie trwał przez 3 niedziele. Pozyskane środki będą przeznaczone na fundusz grupy.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza do udziału w programie „DEKALOG Przedsiębiorcy”. Najbliższe spotkanie w salce w Domu Parafialnym we wtorek 13 marca po Mszy św. o godz. 18.00. Temat spotkania: „Wynagrodzenie. Co miesiąc na rękę czyli o wynagrodzeniach”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła.

We czwartek 15.03. b.r. o godz. 19.00, w salce Domu Parafialnego odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej z grupy ze szkoły w Niedziałce i ze szkół nr 1,5 i 6 oraz ze szkoły salezjańskiej. Obecność obowiązkowa.

W niedzielę 18.03. b.r. o godz. 15.30 spotkanie w kościele rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej z grupy ze szkoły nr 2 przy ul. Dąbrówki oraz ze szkoły przy ul. Siennickiej. O 16.00 Msza Święta a po Mszy Świętej dalsza część spotkania. Obecność obowiązkowa.

Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do rocznicy Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 21 marca po Mszy Św. wieczornej w kościele. Obecność obowiązkowa.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek 16 marca Mszą św. o godzinie 20:00 w naszym kościele.

Przypominamy uczestnikom, by przeczytać szczegółowo jej zasady i zalogować się na stronie www.edk.org.pl.

Siostry Loretanki zapraszają w dniach 16-18 marca 2018 r. na rekolekcje „Zwrot ku Bogu – Od niewoli grzechu do wolności Dzieci Bożych”. Szczegóły na plakacie.

W piątek 16 marca od godz. 9.00 księża udadzą się do domów ludzi chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła, a chcieliby skorzystać z sakramentów świętych z racji Świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie adresów takich osób do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Nie dotyczy to osób, których księża odwiedzają w Pierwsze Piątki miesiąca.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. Paweł Kucharski CM, misjonarz z Kazachstanu. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w Kazachstanie.

Parafialny Zespół Caritas prosi parafian o włączenie się w dzieło pomocy najuboższym. – osobom starszym, niepełnosprawnym oraz osobom i rodzinom znajdującym się w wyjątkowo trudnej sytuacji  życiowej. Można to zrobić w różny sposób. Przy ołtarzu Matki Bożej Hallerowskiej stoi kosz, do którego można składać trwałe produkty spożywcze i  artykuły chemiczne, a do skarbony Caritas, znajdującej się z tyłu kościoła, wrzucać datki pieniężne.

Pod chórem można jeszcze wylosować kartkę z opisem potrzebującej osoby lub rodziny i przygotować dla niej paczkę. Jeżeli ktoś zna taką ubogą rodzinę lub osobę może ją zgłosić wolontariuszowi Caritas.

Wszystkim, którzy wspierają działalność Caritas składamy serdeczne „ Bóg zapłać!”.  Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, ofiarodawców i wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Papież z Buenos Aires” – Jak kard. Bergoglio zapamiętali Argentyńczycy i co z tamtejszej kultury wnosi on do Kościoła Powszechnego?; „Przyszedłem pana nawracać” – Czy Kościół powinien ukrywać, że jego pierwszą misją jest wzywanie ludzi do nawrócenia? oraz „Pierwsze w parlamencie” – Polska zaledwie 2 tygodnie po odzyskaniu niepodległości przyznała kobietom prawa wyborcze wyprzedzając o wiele lat takie kraje jak Francja czy Szwajcaria.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Post musi zaboleć!” - O potrzebie postu w życiu współczesnego człowieka; „Uczmy się niedzieli” – O niedzieli wolnej od handlu i wyzwaniach, które się z nią wiążą oraz „Wielki Post z o. Po”.