III Niedziela Zwykła

W czasie ogłoszeń jest możliwość złożenia ofiary Caritas-Spes diecezji Odessko-symferopolskiej na Ukrainie. Dziękujemy ks. Piotrowi Rosochackiemu za wygłoszone słowo Boże. Bóg zapłać za wsparcie, a ks. Piotrowi za pomoc w kolędzie.

Dziś o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych.

Jutro po Mszy o godz. 18:00 od ul. Struga 9 rozpocznie nawiedzenie rodzin Maryja w znaku obrazu Jasnogórskiego. Zachęcamy przyjmujących do duchowego przygotowania się poprzez spowiedź i pojednanie się z bliźnimi.

Od 18 do 25 stycznia br. trwa w kościele katolickim tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Zachęcamy parafian do modlitwy w tej intencji.

W czwartek 25 stycznia br. święto nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

W przyszła niedzielę 28 stycznia br. w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła św. Michała Archanioła w Mińsku Mazowieckim – parafia wojskowa.

Dziękujemy jednemu przedsiębiorcy z Mińska Mazowieckiego za ofiarę 3 000 zł na ogrodzenia kościoła. Dziękujemy również parafiance z Plac Stary Rynek za ofiarowanie do zakrystii obrazu św. Agaty, która chroni przed pożarami.

Parafialny Zespól Caritas po raz kolejny zachęca do wsparcia Parafii pw. Świętej Rodziny z Charkowa na Ukrainie, która pomaga uchodźcom z Krymu. Bardzo potrzebne są artykuły szkolne oraz pieluchy dla dorosłych i dzieci. Jak zawsze liczymy na wsparcie parafian. Przyniesione artykuły można składać do kosza wystawionego w kościele. Wszystkim darczyńcom z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

- W tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Co nas łączy – o sensie modlitw o jedność chrześcijan, Pasterz wychodzi do owiec – wywiad z naszym biskupem diecezjalnym Romualdem Kamińskim, którego ingres odbył się w sobotę, Eugenika, aborcja, utopia – wywiad z genetykiem prof. Andrzejem Kochańskim.

- W tygodniku „Gość Niedzielny”: Znikające leki – o procederze wywożenia leków refundowanych z Polski na zachód, Papież w kraju podziałów – o sytuacji społecznej w Peru, gdzie Papież Franciszek przybywał w ubiegłym tygodniu.

10. Dziękujemy za gościnne przyjmowanie po kolędzie i ofiary na kościół. Mamy serdeczną prośbę by nie przegrzewać mieszkań, gdyż to powoduje przygrzanie organizmu księży, a później nasze zaziębienia i choroby.

Wizyta duszpasterska 22-29 stycznia 2018 r.