Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

Dziś Kościół obchodzi Światowy Dzień Pokoju. Papież Franciszek skierował z tej okazji orędzie zatytułowane „Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju”. Nie zapomnijmy o modlitwie w tej intencji.

Z racji dzisiejszej Uroczystości – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”, celem uproszeni Bożej opieki na cały rok.

W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedziele. Po Mszy Św. o godz. 12:30 z naszego kościoła wyruszy Orszak Trzech Króli do kościoła św. Antoniego. Zachęcamy do wzięcia udziału wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. Jest to okazja do dania świadectwa naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na misje święte.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego na każdej Mszy Św. zostaną poświęcone kreda i kadzidło. Będzie je można nabyć po Mszach świętych u sióstr przy stolikach pod chórem świątyni.

Na wszystkie dni 2018 roku życzymy Wam błogosławieństwa, wiary w sercu, radości, pomyślności oraz wszelkich łask Bożych

życzy

Ks. Proboszcz z ksieżmi posługującymi w parafii