IV Niedziela Adwentu

W dzisiejszą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 16.00 i 18.00. Jest to czas spożywania wieczerzy wigilijnej w domach rodzinnych. Przed podzieleniem się opłatkiem odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy dziesiątkę różańca – Tajemnicę Narodzenia Pana Jezusa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych oraz zaśpiewajmy kolędę. W Wigilię zachowajmy tradycyjny post.

O godz. 24 uroczystą Mszą świętą, zwaną Pasterką, rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Porządek Mszy świętych w pierwszy i drugi dzień Świąt, tak jak w każdą niedzielę, z jednym wyjątkiem – 25 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 6.30.

W czasie Świąt nie będzie spowiedzi.

Ofiary składane na tacę podczas Pasterki będą przeznaczone na Fundusz Obrony Życia i Ośrodek Adopcyjny prowadzony przez naszą Diecezję.

Siostry Loretanki rozprowadzają poświęcone opłatki wigilijne. Można je nabyć jeszcze dzisiaj w kościele przed i po każdej Mszy świętej.

Dziękujemy ministrantom na czele z ks. Kamilem za przygotowanie szopek w kościele i na zewnątrz oraz siostrze zakrystiance za dekoracje świąteczne w prezbiterium.

Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w świąteczną pomoc dla potrzebujących. Ofiarodawcom paczek, żywności, środków chemicznych oraz datków pieniężnych. Dziękujemy także harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego, młodym wolontariuszom z Zespołu Szkół im. Kazimierza Wielkiego i Zespołu Szkól im. Marii Skłodowskiej Curie oraz ich opiekunom.  Również wolontariuszom Caritas i jego sympatykom.  Bez  ich  zaangażowania pomoc tak  wielu potrzebującym nie byłaby możliwa. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że możemy liczyć na osoby o wielkim sercu. Bóg Zapłać!

Dziękujemy panu Mochowi, właścicielowi Zakładu Pogrzebowego „Exitus” za ofiarowanie kwoty 1000,- zł, która została przeznaczona na spłatę kurantów.

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy rodziny z naszej parafii do świętowania jubileuszów małżeńskich (od 5 rocznicy ślubu po wielokrotność tej liczby). Będzie to miało miejsce w Niedzielę Świętej Rodziny, czyli 31 XII 2017 r. w czasie Mszy św. o godz. 12.30. Prosimy, by zgłaszać jubilatów w kancelarii parafialnej lub w zakrystii.

W niedzielę 31 grudnia 2017 r. po Mszy św. o godzinie 12.30 w naszym kościele odbędzie się koncert wokalno - instrumentalny „Suita Sakralna” Grzegorza Duchnowskiego w wykonaniu połączonych chórów i orkiestry. Na Koncert zapraszają Mińskie Towarzystwo Muzyczne oraz nasza Parafia. Projekt  sfinansowany  jest ze środków budżetu miasta Mińsk Mazowiecki.

We wtorek 2 stycznia 2018 r. rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

Wizyta duszpasterska będzie rozpoczynała się w sobotę od godz. 9.00, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00.

We wtorek 2 stycznia od godz. 16.00 odwiedzimy mieszkańców ulic:

Siennickiej za torami (bez bloków), Słowackiego, Kasztanowej, Ludowej, Broniewskiego, Modrzejewskiej, Mazowieckiej, Akacjowej, Chłopickiego, Wieniawskiego, Chopina i Moniuszki.

Dokładny rozkład kolędy na cały pierwszy tydzień stycznia zostanie podany w następną niedzielę.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Do dzisiejszego o numeru tygodnika „Idziemy” jest dołączony gratis kalendarz na nowy 2018 rok ze zdjęciami polskich krajobrazów;

W tygodniku „Gość Niedzielny” są m.in. artykuły: „Nikt nie idzie sam do nieba” – Pamiętamy o założonych przez Brata Alberta przytuliskach, a zapominamy, że za każdym jego dziełem stoi kontemplacja.; oraz „Zanik pamięci” – O tym, czy święta widziane z perspektywy Parlamentu Europejskiego przypominają jeszcze Boże Narodzenie?

Dzisiejszy 130 stronicowy numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 8 zł jest podwójny – na Boże Narodzenie i Nowy Rok i zawiera wkładkę z modlitwami na Wieczerzę Wigilijną.