I Niedziela Adwentu

Dziś gościmy w naszej parafii Siostry Loretanki ze świadectwami o życiu zakonnym. Dziękujemy Siostrom za ich świadectwo wiary i wspólną modlitwę. Teraz, w czasie ogłoszeń, będzie możliwość złożenia ofiary na klasztor i budowę kościoła w Loretto. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wesprą to dzieło.

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię oraz przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jednocześnie Adwentem rozpoczynamy nowy Rok Liturgiczny i Kościelny.

Roraty, czyli uroczyste Msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej będą w dni powszednie, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w roratach z adwentowymi lampionami. Od poniedziałku do piątku konkurs roratni dla dzieci.

Ze względu na Roraty w czasie Adwentu Msza św. w dni powszednie z godz. 7.00 jest przesunięta na godz. 7.30.

W dniu dzisiejszym:

- z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy Św. o godz. 12.30 adoracja i procesja eucharystyczna wewnątrz kościoła.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Wiktora Brzuchacza i Zespołu po Mszy św. o godz. 16.00.

 

Nowy kurs przygotowania do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się dziś o godz. 19.00. Zapraszamy młodzież z III kl. Gimnazjum z rodzicami.

W piątek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 15.00 i 18.00. Dodatkowo o godz. 12.00 w tzw. "Godzinie Łaski" - czasie wskazanym przez Matkę Bożą w objawieniach w Montichiari we Włoszech - zostanie odprawiona Msza św. zbiorowa. Intencje na tę Mszę św. można zgłaszać w tygodniu w kancelarii. Po tej Mszy św. będzie nabożeństwo do Matki Bożej.

8 grudnia zapraszamy Bielanki i Sypaczki na Mszę św. o godz. 18.00 z okazji Uroczystości Patronalnej. Podczas Mszy św. odbędzie się przyjęcie nowych kandydatek do Służby Liturgicznej Dziewcząt.

Z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w najbliższy piątek można spożywać pokarmy mięsne.

Za tydzień  w całej Polsce XVIII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel.

Zapraszamy na wyjazd do Seminarium w niedzielę 17 grudnia. Klerycy przedstawiają sztukę pt. „Wielka wyprawa” Koszt wyjazdu – 20,- zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.

Siostry Loretanki rozprowadzają opłatki wigilijne. Można je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, w tygodniu po roratach oraz w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8.

Informujemy jednocześnie, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Parafialny Zespół Caritas prosi parafian o włączenie się w świąteczne dzieło pomocy najuboższym. Pod chórem można wylosować  potrzebującą rodzinę lub osobę i przygotować dla niej  świąteczną paczkę. Można też, do kosza wystawionego w kościele, składać żywność z dłuższym terminem ważności oraz artykuły chemiczne.

Parafialny Zespół Caritas prosi także o wsparcie akcji  „węgiel na zimę”. Ofiary na ten cel można wrzucać do skarbony Caritas znajdującej się pod chórem.

Pomoc otrzymają przede wszystkim osoby starsze, niepełnosprawne oraz osoby i rodziny znajdujące się w wyjątkowo trudnej sytuacji  życiowej. Jeżeli ktoś zna potrzebująca rodzinę lub osobę może ją zgłosić wolontariuszom Caritas.

Za wszystko składamy serdeczne Bóg Zapłać! Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, ofiarodawców i Parafialnego Zespołu Caritas.

Ministranci przed kościołem rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki.

Od przyszłej niedzieli Młodzież z Ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzać świece Caritas na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły:

”Adwent to nie wczasy” – Co zrobić, żeby dobrze przeżyć Adwent?; oraz „Niedzielny kompromis” – Dlaczego pracownicy Handlu chcą mieć wolne niedziele, a nie inne dni tygodnia?; W tygodniku „Gość Niedzielny” są m.in. artykuły: „Czym wiara mężczyzny różni się od wiary kobiety?” – Pierwszy odcinek adwentowego cyklu o św. Józefie oraz „Pokolenie smartfona” – Dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku jest najmniej religijną generacją w historii?