XXXIII Niedziela Zwykła

Bóg zapłać za złożone na tacę ofiary przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne. Zachęcamy do modlitwy za Seminarzystów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej parafii.

W dniu dzisiejszym:

- Młodzież Oazowa rozprowadza ciasto przed kościołem. Wpływy będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży.

- Można również nabyć karty świąteczne na Boże Narodzenie wykonane ręcznie przez Siostry Karmelitani z Osin. Cena 1 karty - 8 zł. Kupując je wspieramy Siostry Karmelitanki, które pokutują i modlą się za nas.

- Po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.

- Katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

Zapraszamy wszystkie małżeństwa i narzeczonych na bezpłatne diecezjalne Warsztaty Małżeńskie „Wybrani do miłości – Sekret szczęśliwego małżeństwa”. Rekolekcje odbędą się 23, 24 i 25 listopada 2017 r. w godz. 19.00 do 21.00 w katedrze warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej w Warszawie. Szczegóły na stronie internetowej Domowego Kościoła Ruchu Światło-Życie diecezji Warszawsko-Praskiej www.wpraga.oaza.pl/dk

W przyszłą niedzielę 26 listopada br., w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, odnowienie w parafiach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Niech będzie to dla nas dzień ponownego wywyższenia Jezusa w naszych sercach i rodzinach.

Za tydzień przyjedzie do nas z kazaniami ks. biskup Kazimierz z Białorusi i w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w Homlu.

W poniedziałek 27 listopada w Warszawsko-Praskiej Katedrze św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika o godz. 11.00 zostanie odprawiona Dziękczynna Eucharystia z okazji 75 rocznicy urodzin Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, Biskupa Warszawsko-Praskiego. Na to dziękczynienie zaproszeni są wszyscy Diecezjanie. Szczegóły w gablocie.

Parafialny Zespół Caritas prosi wszystkich parafian o włączenie się w świąteczne dzieło pomocy najuboższym. Niech w naszych sercach zagości dobro, a w domach obdarowanych radość.

Możliwości jest kilka. Jak co roku, już w najbliższą niedzielę, będzie można wylosować potrzebującą rodzinę lub osobę i przygotować dla niej paczkę.

Można ofiarować żywność z dłuższym terminem ważności oraz artykuły chemiczne składając je do kosza wystawionego w kościele.

Parafialny Zespół Caritas prosi także o wsparcie akcji „węgiel na zimę”, który otrzymają przede wszystkim osoby starsze, niepełnosprawne i znajdujące się w wyjątkowo trudnej sytuacji materialnej. Ofiary na ten cel można wrzucać do skarbony Caritas znajdującej się pod chórem. Potrzebne jest około pięciu tysięcy złotych.

Jeżeli ktoś zna potrzebująca rodzinę lub osobę może ją zgłosić wolontariuszom Caritas.

Za wszystko składamy serdeczne Bóg Zapłać! Prosimy o modlitwę w intencji potrzebujących, ofiarodawców i Parafialnego Zespołu Caritas.

Dziękujemy bardzo rodzinom z ul. Letniskowej i z części ul. Langiewicza za dar modlitwy przy obrazie MB Częstochowskiej i ofiarę 1900,- zł.

Dziękujemy bardzo za ofiary złożone na pomoc prześladowanym chrześcijanom w wysokości 4900,- zł.

Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy i do Gidel. Szczegóły na plakacie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Odwaga spotkania z ubogim” – Co jest najważniejsze w kontakcie z ubogimi? – mówi jeden z duchowych synów św. Brata Alberta ; oraz „Złowrogi profetyzm marksizmu” – W czym tkwi fundamentalny błąd marksistowskiej teologii?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Życie należy do Boga” – aż trudno uwierzyć, że w 2016 r. 5400 Polaków odebrało sobie życie. Co o samobójstwie mówi Kościół?;

Do dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz ścienny na 2018 rok z galerią reprodukcji arcydzieł malarstwa europejskiego przedstawiających św. Józefa.