XXX Niedziela Zwykła

Za dzisiejsze ofiary na budowę kościoła w Budach Barcząckich składamy serdeczne „Bóg zapłać”, zaś ks. Adamowi, proboszczowi tej parafii dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę i życzymy jemu i jego parafianom Bożego błogosławieństwa w dziele budowy kościoła.

Dziś po Mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można zgłaszać wypominki za zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia.

Od 1 listopada tego roku wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 11.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin.

Przyjmujemy też na wypominki jednorazowe czytane 1 listopada w kościele o godz. 12.00 przed Sumą lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

Dziś w kinie „Muza” w Miejskiej Szkole Artystycznej w Mińsku Mazowieckim o godz. 15.00 zostanie wyświetlony film „Dwie korony”, przedstawiający historię niezwykłego życia św. Maksymiliana Marii Kolbego. Szczegóły na plakacie.

Młodzież oazowa przed kościołem rozprowadza znicze. Wpływy będą przeznaczone na wyjazdy rekolekcyjne młodzieży.

Nasza parafia przekazała na Misje 13300,- zł. Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.

Dziękujemy bardzo p. Elżbiecie z Niedziałki za ofiarę 500,- zł na potrzeby naszego kościoła.

W poniedziałek zakończenie Różańca dla dzieci. Po nabożeństwie będą rozdawane nagrody według ilości punktów, dlatego prosimy przynieść uzupełnione plansze.

W środę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przed Sumą czytanie wypominków jednorazowych o godz. 12.00, natomiast po Mszy św. procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych (bez wypominków).

W czwartek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte tego dnia w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, i 18.00. O godz. 17.00 procesja po kościele z czytaniem wypominków jednorazowych. Po Mszy św. wieczornej na cmentarzu procesja różańcowa w int. zmarłych.

1 i 2 listopada nie będzie mszy św. o godz. 16.00.

Msza święta gregoriańska 1.XI  oraz we wszystkie niedziele listopada zostanie odprawiona o godz. 18.00, natomiast 2.XI i w dni powszednie listopada o godz. 8.00.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem państwowym, jest konieczność przedłużania co 20 lat praw do grobów na cmentarzu. Na stronie internetowej http://minskparafialny.artlookgallery.com/ znajdziemy informacje i zdjęcia niemal wszystkich mogił na naszym cmentarzu. Do tej strony jest też odwołanie ze strony parafialnej. Widniejąca w internecie przy wielu grobach prośba o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej niekoniecznie oznacza brak ważnej opłaty. Często chodzi o wyjaśnienie praw do danego grobu lub o uzupełnienie brakujących informacji.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W piątek 3 XI od godz. 9.00 księża będą odwiedzać z posługą sakramentalną chorych w ich domach.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 adoracja i procesja eucharystyczna.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

Za tydzień będziemy gościli naszego byłego proboszcza ks. Marka Sędka, który będzie głosić Słowo Boże, a w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na budowę Domu Rekolekcyjnego Ruchu Światło-Życie w Krościenku.

W sobotę 25 listopada z parkingu przy Domu Parafialnym o godz. 5.00 wyruszy pielgrzymka do Częstochowy. Powrót ok. 21.30, koszt 100,- zł. Szczegół na plakacie i na stronie internetowej.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Niebo dla wszystkich” – Czy Bóg jednych ludzi powołuje do świętości, a innych nie i dlaczego czcimy świętych?; „Papa Polaco” – O tym jak i dlaczego Portugalczycy pamiętają o Janie Pawle II; oraz „Nabijani w butelkę” – Dlaczego zachodnie koncerny dostarczają na nasz rynek produkty gorszej jakości niż na rynek zachodni? Czy możemy się przed tym bronić?

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Na pomoc zmarłym” – modląc się za nich pokazujemy, że ich kochamy mając nadzieję spotkać się z nimi; oraz „Kiedy uchodźca przestaje być uchodźcą, a staje się imigrantem?”. Do gazety jest załączony obrazek z modlitwą za dusze w czyśćcu cierpiące do codziennego odmawiania.