XXVIII Niedziela Zwykła

W dzisiejszą niedzielę:

- o godz. 9.30 Msza św. w intencji dzieci utraconych,

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej,

- konferencja dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

- po każdej Mszy św. są zbierane podpisy pod inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj aborcję”. Prosimy o wzięcie ze sobą dowodów osobistych.

Inicjatywa ma na celu wyeliminowanie z polskiego prawa okrutnego procederu zabijania dzieci w łonach matek jednie na podstawie podejrzenia choroby.

Dziś młodzież z Oazy organizuje przed kościołem stoisko, gdzie w godzinach 9.30 – 13.30 będzie można kupić ciastka własnego wypieku. Dochód zostanie przeznaczony na fundusz rekolekcyjny dla młodzieży.

Już niedługo Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia oraz w ciągu tygodnia w zakrystii po Mszach świętych można już zgłaszać wypominki za zmarłych.

Od 1 listopada tego roku wypominki roczne będą czytane w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.30, przed Mszą św. o godz. 11.00 i przed Mszą św. o godz. 12.30 – trzeba wybrać jedną z tych godzin.

Przyjmujemy też na wypominki jednorazowe czytane 1 listopada w czasie procesji na cmentarzu lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

W poniedziałek kolejna rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża i wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

W środę 18.X święto Św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia.

Dziękujemy za dzisiejsze ofiary, które są przeznaczone na utrzymanie Muzeum i Domu Rekolekcyjnego w Ostrówku, gdzie pracowała św. Faustyna Kowalska.

Dziękujemy wszystkim za dar na stypendia im. św. Jana Pawła II – zostało przekazane Fundacji 6220,- zł.

Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na wsparcie Misji Świętych czyli na Ewangelizację.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Jaka modlitwa? –  na cztery cechy, jakiej żąda w swoim orędziu Matka Boża Fatimska wskazuje kard. Zenon Grocholewski; „Rycerze od wieku” – jak przed stu laty powstało Rycerstwo Niepokalanej oraz „Polska różańcowa” – jak 7 października modlitwa różańcowa połączyła milion Polaków.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Polacy najlepiej odczytali fatimskie orędzie– uważa znawca objawień maryjnych; oraz o zaskakującym ojcu Maksymilianie Kolbe.

Jest również najnowszy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się” a w nim m.in. artykuły o prawdziwym obliczu islamu i protestantyzmu oraz o Fatimie.