19-04-2015

19-04-2015

Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu św. w dniu dzisiejszym o godz. 17 w salce domu parafialnego.

12-04-2015

12-04-2015

Składamy podziękowanie dla wszystkich, którzy w dniu dzisiejszym poprzez ofiary złożone na tace wsparli – jak ogłaszaliśmy – dzieła charytatywne prowadzone przez naszą diecezję.

Dziś Uroczystość Miłosierdzia Bożego. O godz. 15 zapraszamy na specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia.

05-04-2015

04-04-2015

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do uświetnienia liturgii Triduum Paschalnego: kapłanom, panu organiście, panu kościelnemu, ks. Kamilowi oraz wszystkim, którzy wykonali dekoracje ołtarza wystawienia czyli tzw. ciemnicy i Grobu Pańskiego, siostrze zakrystiance szczególnie za piękne dekoracje kwiatowe, chórowi, scholi, lektorom, ministrantom, bielankom, sypaczkom, osobom niosącym baldachim, sztandary i feretrony w procesji rezurekcyjnej, panom ze straży pożarnej, policji. Wszystkim serdeczne: Bóg zapłać.

Parafialny Zespół Caritas składa również serdecznie podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w akcję świątecznej pomocy dla najuboższych. Ofiarodawcom żywności składanej do koszy, datków pieniężnych do puszki i skarbonek wielkopostnych oraz parafianom, którzy przygotowali paczki i wolontariuszom Caritas. W sumie dostarczyliśmy ponad 120 paczek rodzinom i ludziom samotnym.

Zapraszamy na nieszpory w dniu dzisiejszym o godz. 17, kończące obchody Triduum Paschalnego.

29-03-2015

28-03-2015

W dniu dzisiejszym Kościół obchodzi pamiątkę tryumfalnego wjazdu Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania naszego zbawienia. W czasie każdej Mszy św. sprawowany jest obrzęd poświęcenia palm. Dziś, podobnie jak w latach ubiegłych, dziewczęta ze służby liturgicznej rozprowadzają palmy. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na zorganizowanie wakacyjnego wyjazdu dla nich. Poświęcenie palemek na każdej mszy świętej, natomiast o godz. 11 procesja z palmami wokół świątyni.

W dniu dzisiejszym o godz. 17 ostatnia przed świętami konferencja dla rodziców i chrzestnych w sali plebanii pod kancelarią.

22-03-2015

22-03-2015

Dziś przypada Święto 7 Pułku Ułanów Lubelskich. O godz. 12.30 uroczysta msza św. z tej okazji w naszym kościele, a po niej dalszy ciąg uroczystości na placu Stary Rynek: defilada kawalerii, inscenizacja historyczna, złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, prezentacja sprzętu wojskowego, tematyczna wystawa malarstwa i wojskowa grochówka.

Strona 1 z 58  > >>