14-12-2014
W dniu dzisiejszym rozpoczynamy rekolekcje dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Będą one trwały do środy włącznie. Dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich mszach świętych.  Od poniedziałku do środy (15-17 XII) msze święte z naukami rekolekcyjnymi w godzinach: 6.30-msza św. roratnia, 9,  11,  16.30 - dla dzieci,     18,    20 (dla młodzieży i osób późno wracających z pracy). Spowiedź na wszystkich mszach świętych.

Prosimy o zgłaszanie adresów chorych, którzy chcieliby z racji Świąt Bożego Narodzenia skorzystać z  sakramentu pokuty i przyjąć Pana Jezusa w komunii świętej. Księża nawiedzą ich w domach w najbliższy piątek 19 XII od godz. 9.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego w niedzielę za tydzień 21 grudnia o godz. 17 w salce domu parafialnego.

Alumni III kursu Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają

na sztukę teatralną pt. „MIECZ OBOSIECZNY”

na podstawie dramatu Jerzego Zawieyskiego pod tym samym tytułem.

Autorem scenariusza i reżyserem spektaklu jest Jerzy Zelnik.

Akcja spektaklu osadzona jest w XVI-wiecznej Anglii, kiedy król Henryk VIII zrywa jedność z papiestwem. Tomasz More, bliski doradca i przyjaciel króla, nie popiera jednak takiego działania.

Sztuka w sobotę 13 grudnia o 19.30.

Wyjazd o 17.30

Koszt: 15 zł.

07-12-2014
W tym tygodniu sprawujemy msze św. w następujących intencjach
07-12-2014

Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na tace, z przeznaczeniem na seminarium duchowne naszej diecezji. Po mszach świętych jest także dzisiaj ogólnopolska zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie, a w tym roku szczególnie dla  poszkodowanych przez toczącą się wojnę we wschodniej Ukrainie.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po mszy świętej o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

Również dzisiaj na mszy św. o godz. 12.30 uroczyste przyjęcie kandydatek do grona bieli i sypaczek.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego dziś o godz. 17 w sali domu parafialnego.

30-11-2014
W tym tygodniu modlimy się w  następujących intencjach
30-11-2014

W dniu dzisiejszym rozpoczynamy adwent, czas oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na ziemię oraz przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Jednocześnie adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i kościelny.

Rekolekcje adwentowe dla dorosłych, dzieci i młodzieży rozpoczniemy w naszej parafii za dwa tygodnie, w trzecią niedzielę adwentu. Będą one trwały do środy włącznie. Wygłosi je, podobnie jak rok temu, ks. Piotr Główka pracujący na Ukrainie. Szczegółowy program rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę.

Roraty, czyli uroczyste Msze św. adwentowe ku czci Matki Bożej będą w dni powszednie, od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza dzieci do uczestnictwa w roratach z adwentowymi lampionami. Ze względu na roraty w czasie adwentu msza św. w dni powszednie z godz. 7 jest przesunięta na godz. 7.30.

23-11-2014
Zapraszamy do zapoznania się z intencjami.
23-11-2014

W dniu dzisiejszym po mszach świętych w całej naszej diecezji zbiórka do puszek na odbudowę zniszczonej przez pożar katedry w Sosnowcu. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyłączą się do tego szczytnego dzieła.

Rozpoczynamy kolejną turę przygotowań młodzieży z naszej parafii do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy gimnazjalistów z klas trzecich na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu dzisiejszym o godz. 19 w kościele. Natomiast w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19 młodzież będzie miała swoje rekolekcje na rozpoczęcie czasu przygotowania do tego sakramentu.
16-11-2014
Zapraszamy dp zapoznania się z intencjami na nadchodzący tydzień
16-11-2014

Dziękujemy za ofiary złożone w dniu dzisiejszym na tace, które – jak ogłaszaliśmy –  w całej diecezji zostaną przeznaczone na przygotowanie Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.

Spotkanie dla kółek różańcowych w dniu dzisiejszym po mszy św. o godz. 12.30.

Poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. dla szkoły podstawowej w Starej Niedziałce i dzieci z pozostałych szkół dziś o godz. 16.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego również dziś o godz. 17 w salce domu parafialnego.

Strona 1 z 53  > >>