Podziękowanie od Parafialnego Zespołu Caritas

PZ Caritas dziękuje wszystkim osobom, które w Niedzielę Palmową swoją pracą i swoim czasem zechciały wspomóc nas w przeprowadzeniu
Wielkanocnego Kiermaszu Dobroczynnego.

Dziękujemy Komendantowi Hufca ZHP oraz Harcerzom z Drużyny 13

za ich nieocenioną pomoc w organizacji kiermaszu, ustawieniu i rozebraniu stoiska, użyczenie namiotu, przygotowaniu dekoracji i pisanek oraz za pomoc w roznoszeniu wielkanocnych paczek - niespodzianek.

Harcerska służba rozumiana jako służba Bogu, Polsce, sobie i innym
znajduje w Waszej postawie swoje godne odzwierciedlenie!

Dziękujemy Uczniom i Nauczycielom Liceum Kazimierza Wielkiego
oraz Gimnazjum Jana Pawła II

za to, że towarzyszyli nam przez całą Niedzielę Palmową, za przygotowane pisanki. Serce rosło patrząc na zaangażowanie tej grupki młodych ludzi, ich bezinteresowność, otwarte serce i uśmiechnięte twarze.

Dziękujemy tym Parafianom oraz Uczniom Szkoły Podstawowej nr2,

którzy przygotowali na kiermasz przepiękne pisanki. Dziękujemy również tym, którzy wsparli naszą akcję ofiarowując datki w zamian za pisanki i świąteczne dekoracje!

Dziękujemy Dyrektorowi MDK

za przekazanie na cel charytatywny prac konkursowych. Misterne rękodzieło dzieci i młodzieży z pewnością rozświetliło twarz niejednej obdarowanej osoby oraz tych, którzy za ofiary zabrali te niepowtarzalne świąteczne dekoracje do swoich domów.

Dziękujemy Piekarni Gromulski

za wypieczenie Wielkanocnych Chlebków, którymi mogliśmy się dzielić przy Wielkanocnym Stole.

Dziękujemy Panu Jakubikowi

za przygotowanie wystawki jaj przeróżnych gatunków ptaków hodowlanych. Odwiedzające nasz Wielkanocny Kiermasz dzieci mogły naocznie przekonać się jak wygląda nawet jajo strusia!

Dziękujemy Kwiaciarni Vincent oraz Sklepowi Społem przy ul. Topolowej

za wypożyczenie koszy wiklinowych, dzięki którym nasze stanowisko prezentowało się tak okazale, a Wielkanocne Baranki, świece i chlebki miały godną ekspozycję.

Dziękujemy grupie AA z naszej Parafii

za świeże bazie i i zieloną, pachnącą lasem borowinę, których obecność na naszym kiermaszu wprowadzała piękny wielkanocny nastrój.

W Wielką Sobotę zakończyła się akcja rozwożenia paczek wielkanocnych przygotowywanych przez Parafian dla osób potrzebujących.

Bóg zapłać Wszystkim za szeroki odzew i zaangażowanie,

które przeszło nasze oczekiwania!

Paczki oprócz przeróżnych świątecznych produktów zawierały przede wszystkim serce ofiarodawców. Było to widać zarówno w zawartości jak i w opakowaniu paczek niejednokrotnie dekorowanych rękami dzieci naszych Darczyńców.

Wasza postawa wzruszyła nie tylko nas ale i 52 rodziny, którym PZ Caritas rozwiózł paczki-niespodzianki.

Było zaskoczenie, pojawiły się też łzy radości, ale przede wszystkim wiara w dobroć ludzi, którym chciało się podjąć wysiłek finansowy, czasowy i ofiarować cząstkę siebie w tym szczególnym czasie Wielkiego Tygodnia.

"Złote to będą ręce w niebie, które wyciągnęły się do drugiego człowieka."

Chrystus Zmartwychwstał!