XXIV Niedziela Zwykła

Dziś:

Na Mszy św. o 11 zostaną poświęcone tornistry szkolne.

Zapraszamy na festyn rodzinny, który odbywa się na terenie parafialnym. Początek o godz. 12. Przygotowano wiele atrakcji dla małych i dużych.  Między innymi, przedstawienie, dla dzieci, Teatru Królewskiego Pałacu w Wilanowie. Przezabawne pokazy w wykonaniu iluzjonisty i komika. Będą zabawy i konkursy prowadzone przez postaci z bajek. Grochówka, kawiarenka, zjeżdżalnia i inne atrakcje.  Zostaną zaprezentowane mińskie placówki prowadzone przez Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej . O godz. 19. w  kościele zostanie wyświetlony piękny i wartościowy film „Bóg w Krakowie”.  .   Szczegóły na plakatach  i stronie internetowej parafii. Szczególnie gorąco zachęcamy udziału w loterii fantowej. Dochód  zostanie przeznaczony między innymi na węgiel dla potrzebujących. Warto przyjść. Serdecznie zapraszamy.

17.00 w kościele spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania- dotyczy tych, którzy rozpoczęli przygotowanie w zeszłym roku.

17.00 w sali na plebanii Konferencja przed chrzcielna.

Kurs przedmałżeński rozpocznie się 19 września o 19.00 w domu parafialnym.

7 października przybędzie do nas kopia obrazu jasnogórskiego. W związku z tym zapraszamy liderów grup parafialnych i po jednym katechecie ze szkoły. Na spotkanie organizacyjne które odbędzie się 19 września o godzinie 20.00 w domu parafialnym.

20.09.2017 r. (w środę) o godz. 19.00 w naszym kościele odbędzie się spotkanie rodziców (bez dzieci) dzieci III klas przed I Komunią Świętą ze wszystkich szkół. Obecność obowiązkowa.

Dziękujemy  bardzo za dar modlitwy i ofiarę 850 zł parafianom z ulicy Chłopickiego z tytułu nawiedzenia obrazu jasnogórskiego.

Dziękujemy bardzo za ofiarowanie 300 zł pewnemu panu. Te pieniądze będą przeznaczone na grodzenie cmentarza.

W imieniu Ks. Rektora i alumnów naszego Seminarium Duchownego składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać za dar z tacy w wysokości 11300zł.

Za tydzień kazania będzie głosił ks. Włodzimierz z Berezy Kartuskiej. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na kościół na Białorusi.

Do nabycia prasa katolicka:

W tygodniku „Idziemy”: Miliony euro dla Polski- jak Polska wykorzystuje fundusze europejskie i gdzie trafiają zamiast na rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Franciszek w Kolumbii – reportaż. Dlaczego niektórzy nazywają kulturą to co jest raczej antykulturą i pseudokulturą, bądź po prostu pornografią. Gość Niedzielny: O wywiadzie francuskiego socjologa z Papieżem Franciszkiem – polityka i społeczeństwo. O różańcu wzdłuż całej granicy polskiej 7 października. „Zła pamięć” o skandalicznej wystawie w Brukseli i wybiórczej pamięci historycznej obrażającej kulturę i cywilizację europejską. Nadzór nad wystawą prof. Włodzimierza Borodzieja.