XXII Niedziela Zwykła

Dziś: W czasie ogłoszeń będą zbierane ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Z racji 1-szej niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo Eucharystyczne, Procesja i spotkanie dla Kół Żywego Różańca i Asysty Procesyjnej. Zachęcamy parafian do czynnego udziału w procesji.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych przed Sakramentem Chrztu Świętego o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

W poniedziałek 4 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców zapraszamy na uroczystą Mszę świętą, która zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w tym tygodniu w czasie Mszy świętych.

4 września o 19.00 spotkanie dla katechetów w domu parafialnym.

Po wakacyjnej przerwie Katolicka Odnowa Duchowa w Duchu Świętym ,,Nazaret” zaprasza obecne jak i nowe osoby, które chcą pogłębiać swoją relacje z Panem Bogiem w czwartek tj. 7.09.2017 na spotkanie modlitewne, które rozpoczyna się Mszą Świętą o godzinie 18.00 a po niej spotkanie w salce nr 5 na plebani.

7 września wspomnienie bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego założyciela Sióstr Loretanek uroczysta Msza św. w naszej katedrze o godzinie 18.00

8 września przyda Święto Narodzenia NMP, w naszej parafii uroczystość odpustowa. Uroczysta Msza św. z procesją o godzinie 18.00. Msze św. 6.30; 8.00; 9.30 15.00 i 18.00. Poświęcenie ziarna na każdej Mszy św. W tym dniu nie obowiązuje post. Prosimy na odpust o udekorowanie swoich posesji. Uroczystość odpustową poprzedzi 40 godzinne nabożeństwo. W najbliższą środę i czwartek zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Msze św. w środę i czwartek o godz. 6.30; 8.00;9.30 i 18.00. Spowiedź na mszach św.

10 września o godzinie 14.00 w Starej Niedziałce zostanie odprawiona Msza św. w intencji mieszkańców o boże błogosławieństwo dla nich OSP w Niedziałce o uproszenie łask trzeźwości. Po Mszy św. odbędzie się poświęcenie odcinka drogi wyremontowanej prze starostwo przy wsparciu urzędu gminy.

Dziękujemy pewnemu panu za ofiarowanie 2000 zł na kościół.

Jest organizowana pielgrzymka po Kresach wschodnich w dniach 14 -20.10.2017. Koszt 890zł.Szczegóły na plakacie.

Jest do nabycia prasa katolicka. W tygodniku ”Idziemy” o swojej misji w Medjugorie o raz o peregrynacji obrazu Matki Bożej mówi Abp Henryk Hoser. „O upadku zachodu” czy można jeszcze mówić o chrześcijańskim zachodzie i w czym tkwi szansa dla chrześcijaństwa. Moskwa odmawia wizyty papieżowi ale chce dialogu. W tygodniku „Gość Niedzielny” O niedzielnej Mszy św. dlaczego niedziela bez Mszy nie jest niedzielą. „Światło w ciemności” o św. Matce Teresie z Kalkuty. „Basen w nawie głównej” w dawnych kościołach działają kluby nocne sklepy kawiarnie na zachodzie jest to normą.

W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.