XVIII Niedziela Zwykła

Serdecznie dziękujemy Ks. Robertowi Gutowi, misjonarzowi z Sierra Leone, za słowo Boże i życzymy mu sił i opieki Matki Bożej w ewangelizacji Afryki a Wam za wsparcie tego dzieła. Teraz, w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia na tacę ofiary na misje w Afryce.

Ksiądz Proboszcz bardzo dziękuje wszystkim zaangażowanym w przyjęcie pielgrzymów diecezji łomżyńskiej podążających na Jasną Górę.

Parafianom, którzy dostarczyli napoje i ciasto oraz obsługiwali pielgrzymkę. Wspólnotom parafialnym: Odnowie w Duchu Świętym, młodzieży Oazowej i Parafialnemu Zespołowi Caritas.

Także właścicielkom „Zajazdu pod Różami”, które dostarczyły zupę, Piekarni „Gromulski” za ofiarowanie pieczywa i ciasta oraz Straży Pożarnej i Policji. Wszystkim składamy serdeczne „Bóg Zapłać!”

Serdeczne podziękowania dla mieszkańców Niedziałki za hojne przyjęcie 33 Pielgrzymki

Łomżyńskiej według staropolskiego powiedzenia „Gość w dom, Bóg w dom”, za pomoc i poczęstunek dla pielgrzymów. W szczególności za cały trud logistyczny Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej Dziewcząt i Chłopców z Niedziałki, Cukierni „Janeczką” za dostarczenie słodkości. Dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do przyjęcia pielgrzymów. Serdeczne „Bóg zapłać”.

Dziś Święto przemienienia Pańskiego. Od wczoraj ruszyły pielgrzymki piesze z Warszawy do Częstochowy. Pamiętajmy w swoich modlitwach o pątnikach. W naszym kościele na Mszach świętych będziemy ich wspierać duchowo.

Dziś z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spotkanie Kółek Żywego Różańca. Nie będzie procesji.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

W środę 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, patronki Europy.

W przyszłą niedzielę Misjonarze Oblaci z Siedlec będą głosić kazania, a po Mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze misyjne. Można będzie również złożyć ofiary na misje.

Przypominamy o należytym ubraniu, które powinniśmy zakładać, gdy idziemy do kościoła na Mszę Św. lub do Spowiedzi św.  - kobiety długie sukienki/spódnice i zakryte ramiona, panowie długie spodnie i zakryte ramiona. To samo obowiązuje dzieci. Dziękujemy wszystkim, którzy o tym myślą i pamiętają. Jest to znak nie tylko kultury osobistej, ale również wiary i czci wobec Boga.

By dobrze i owocnie uczestniczyć we Mszy Św. ważna jest punktualność. Warto przychodzić odpowiednio wcześnie, przygotować się duchowo przez  modlitwę. Inaczej spóźnianie przeszkadza innym.
Stanie poza kościołem, gdy ktoś może wejść do środka, nie stanowi formy udziału we Mszy Świętej. Nie lekceważmy wymogów skupienia oraz prawdziwej czci do Boga i podchodźmy poważnie do bycia w kościele.

Przyjmując Komunię Świętą pamiętajmy, by w naszym sercu nie było gniewu, zawiści, chęci zemsty i braku życzliwości do ludzi. Wtedy zjednoczenie z Chrystusem będzie godziwe i autentyczne. Gdy ksiądz mówi: „Ciało Chrystusa” – odpowiadamy: „Amen”.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Jak Dawid z Goliatem– jak rolę Polski we współczesnym świecie widzi afrykański kardynał Robert Sarach?; „Gaździna na Wiktorówkach” – piękno Sanktuarium Królowej Tatr, Matki Bożej szczęśliwych powrotów oraz „Kościół w Kazachstanie będzie trwać” – o sytuacji Polaków i katolików w Kazachstanie;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „o Rycerzu Niepokalanej i 100-leciu Rycerstwa Niepokalanej”;o dzieciach niepełnosprawnych intelektualnie, które potrzebują również lekcji religii, rozmów o Bogu i uczestnictwa w sakramentach” oraz „o właściwym znaczeniu słów ballady „Mury” Jacka Kaczmarskiego, które niemal od początku powstania tej pieśni były opacznie rozumiane”;