XVII Niedziela Zwykła

We wtorek 1 sierpnia będziemy obchodzić 73 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 w Godzinie „W” zabiją dzwony.

Fundacja Dziękujemy za Wolność i Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszają na Apel i Modlitwę za Powstańców o godz. 17.00 przy Pomniku „Szarych Szeregów” w parku miejskim przy ul. Warszawskiej w Mińsku Mazowieckim.

W najbliższy piątek 4 sierpnia, po raz kolejny przez teren naszej parafii będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele ok. godz. 15.45, a następnie planowany jest godzinny odpoczynek. Zgodnie z tradycją parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek. Prosimy między innymi o wodę i napoje oraz jedzenie np. ciasta. Wodę można przywozić wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3 sierpnia lub 4 sierpnia rano.

W tym tygodniu przypada 1-wszy czwartek, 1-wszy piątek i 1-wsza sobota miesiąca.

- w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 modlitwa o powołania zakonne i uświęcenie kapłanów.

- spowiedź w piątek na każdej Mszy św. i od godz. 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- w sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Różami Różańca Rodzinnego.

W przyszłą niedzielę:

- z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i spotkanie Kółek Żywego Różańca. Nie będzie procesji.

- o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

W sobotę 5 sierpnia Kółka Różańcowe z Kaplicy Szpitalnej organizują Pielgrzymkę autokarową do Niepokalanowa. Szczegóły na plakacie w gablocie przy kościele.

Są jeszcze wolne miejsca na Rodzinną Pielgrzymka do Lichenia w intencji trzeźwości rodzin w niedzielę 6 sierpnia. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Dziękujemy za ofiarę 1100 zł od rodzin z ulicy Ludowej, które przyjęły Matkę Bożą w znaku wizerunku Jasnogórskiego.

Dziękujemy za indywidualną ofiarę 500,- zł. od pewnej parafianki.

Parafialny Zespół Caritas planuje, podczas wrześniowego festynu parafialnego, loterię fantową, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym i chorym. Fanty na tę loterię można jeszcze składać do kosza wystawionego w kościele. Wszystkim, którzy włączą się w to parafialne dzieło z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać i zapewniamy o modlitwie!

Za tydzień kazania będzie głosił ks. Robert Gut, misjonarz z Afryki. W czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na misje.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in.: „Dlaczego trzeba modlić się za Polskę; oraz „Informacje dotyczące 100-lecia Błękitnej Armii gen. Hallera, która była największą polską formacją zbrojną po zaborach”;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in.: Jak Niepokalanów świętuje 90 lat istnienia i 100 lat Rycerstwa Niepokalanej? oraz „Bóg w korpoświecie” – jak spojrzeć na swoją pracę w korporacji pod kątem Ewangelii;