XV Niedziela Zwykła

Serdecznie dziękujemy Ks. Markowi Twarowskiemu za słowo Boże i świadectwo i życzymy jemu i jego parafianom pomocy Bożej. Teraz, w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia na tacę ofiary na budowę kościoła w Wielgolesie Brzezińskim.

Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej, zaś o godz. 17.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych w salce Domu Parafialnego.

Z racji przypadającego w przyszłym tygodniu we wtorek 25.07 Dnia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę 23.07, po każdej Mszy św. będziemy święcić samochody i inne pojazdy oraz modlić się o bezpieczeństwo na drogach. Zapraszamy wszystkich kierowców, szczególnie tych, którzy nie zdążyli na poświęcenie samochodu przed wakacjami.

4 sierpnia, po raz kolejny przez teren naszej parafii będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele, a następnie planowany jest godzinny odpoczynek. Zgodnie z tradycją parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek. Prosimy między innymi o wodę i napoje oraz jedzenie np. ciasta. Wodę można przywozić wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3 sierpnia lub 4 sierpnia rano.

Bóg zapłać rodzinom z ulic Siennickiej i Ludowej za ofiarę 1730 zł z racji nawiedzenia obrazu Matki Bożej w Rodzinach.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Zakopiański drogowskaz – o dziejach krzyża na Giewoncie, pobożności górali i św. Janie Pawle II; „Święty z Libanu” – dlaczego św. Charbel stał się bliski Polakom? oraz „Duchowa wspólnota – jaką wizję Europy miał św. Jan Paweł II?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Zasady ważniejsze od dolarów” - Donald Trump wie, że Zachód potrzebuje Boga, czy wiedzą o tym Europejczycy; oraz „Całun nie został namalowany” – uczeni po raz kolejny przebadali Całun Turyński. W swoim sprawozdaniu napisali, że „Całun Turyński opowiada straszliwą historię”;