XIV Niedziela Zwykła

Dziękujemy Ks. Tomaszowi ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich za słowo Boże i świadectwo i życzymy pomocy Bożej w posłudze misyjnej. Po Mszy św. przed kościołem można złożyć ofiary na wsparcie jego działalności misyjnej.

Dziękujemy p. Burmistrzowi i p. Dyrektorowi Gimnazjum Miejskiego nr 2 im. Jana Pawła II za udostępnienie pomieszczeń w szkole dla uczestników Chełmskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę.

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiarę 2770 zł zebraną w ubiegłym tygodniu na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych młodzieży z Ruchu Światło-Życie.

We wtorek 11 lipca święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

W przyszłą niedzielę:

- kazania będzie mówił ks. Marek Twarowski, proboszcz parafii w Wielgolesie Brzezińskim. Po Mszach świętych będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła.

-  po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

- o godz. 17.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych w salce Domu Parafialnego.

Grupa Biało-Złota zaprasza na pątniczy szlak prowadzący do Jasnogórskiego Sanktuarium od 5 sierpnia 2017 r. z XXXVII Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną. Zapisy 4 sierpnia od 10 do 12 na parkingu kościoła św. Antoniego z Padwy. Szczegółowe informacje na stronie www.bialozlota.org

W dniach 12 i 13 sierpnia w Toruniu, w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II organizowane jest I-sze Międzynarodowe Spotkanie Motocyklowe. Szczegóły na plakacie.

Parafialny Zespół Caritas planuje, podczas festynu parafialnego, loterię fantową. Dochód z loterii zostanie przeznaczony na konkretną pomoc najuboższym, zwłaszcza osobom starszym i niepełnosprawnym dzieciom. Gorąco prosimy parafian o ofiarowanie fantów, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Każdy ma jakieś przedmioty, które może przeznaczyć na ten cel.

Wszystkim, którzy włączą się w to parafialne dzieło z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać  i zapewniamy o naszej modlitwie!

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie ma w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Dziedzictwo” – o wystawie w Krakowie, którą naprawdę warto zobaczyć; oraz „O Ameryce inaczej – duża część społeczeństwa amerykańskiego dostrzegła, że władza nie reprezentuje jej interesów;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Bóg albo nic– zapominanie o Bogu jest najgroźniejszym niebezpieczeństwem naszych czasów; oraz artykuł o prezydentach Stanów Zjednoczonych, którzy pomogli Polsce i którzy jej zaszkodzili;