XII Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym:

- Na każdej Mszy św. głosi kazania ksiądz z Wydziału Misyjnego Kurii Diecezji Warszawsko-Praskiej, zaś podczas ogłoszeń jest możliwość złożenia na tacę ofiary na misje prowadzone przez naszą diecezję.

- w godz. 10-14 przed kościołem będzie czynna Oazowa Kawiarenka, gdzie będzie można zaopatrzyć się w domowe wypieki,  a po każdej Mszy Świętej młodzież będzie zbierać pieniądze do puszek. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów wyjazdów na rekolekcje wakacyjne.

- o godz. 12.30 Msza św. dziękczynno-błagalna w 136 rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim.

Skończyła się peregrynacja Matki Bożej w znaku Obrazu Jasnogórskiego po rodzinach na ulicy Klonowej i Spacerowej. Oprócz daru modlitwy rodziny ofiarowały 5600,- zł na potrzeby naszego kościoła. Te ofiary zostały odłożone na konto, ponieważ w przyszłym roku planowana jest renowacja głównego ołtarza. Obecnie obraz wędruje po rodzinach na ul. Siennickiej, następnie przejmą go rodziny z ul. Wyspiańskiego.

We wtorek 27 czerwca  Wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W Hucie Mińskiej uroczystość odpustowa z główną Mszą św. o godz. 10.00.

28 czerwca przypada dziewiąta rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC do Katedry Warszawsko-Praskiej, natomiast 14 lipca – dzień jego imienin.

Z tych okazji w środę, 28 czerwca o godzinie 11.00 zostanie odprawiona w katedrze uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa, na którą serdecznie zaprasza wszystkich kapłanów i wiernych. Wspierajmy go naszą modlitwą.

W czwartek 29 czerwca Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte tego dnia w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, i 18.00. Zgodnie z wielowiekową tradycją, ofiary złożone w tym dniu na tacę, jako tzw. „świętopietrze” zostaną przekazane na konserwację Bazyliki św. Piotra oraz na działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.

Spotkanie z rodzicami ministrantów wyjeżdżających na obóz wakacyjny 2 lipca o 19.00

Wczoraj nasi ministranci uczestniczyli w finałach Ligi diecezjalnej. Gimnazjum zajęło 2 miejsce. Open po raz trzeci jest mistrzem naszej diecezji. Puchary i medale można podziwiać pod amboną.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca.

W przyszłą niedzielę, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja., a o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

Za tydzień w czasie ogłoszeń młodzież z Ruchu Oazowego będzie zbierać na tacę ofiary na rekolekcje wakacyjne.

Informujemy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie będzie w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

17 września  w naszej parafii zostanie zorganizowana przez nasz parafialny Caritas loteria fantowa, z której zysk będzie przeznaczony dla potrzebujących, dlatego zwracamy się do parafian o przynoszenie fantów.

We wrześniu jest organizowana z udziałem naszej parafii pielgrzymka do Fatimy i innych sanktuariów Europy. Szczegóły w gablocie.

Ks. Arcybiskup dokonał zmian personalnych w diecezji, również w naszej parafii.

Ksiądz Cezary Winiarek – został mianowany wikariuszem Parafii MB Częstochowskiej w Zielonce.

Ksiądz Marcin Wojtczak – został mianowany wikariuszem Parafii NMP Wspomożycielki Wiernych w Stanisławowie Pierwszym.

Uroczyste pożegnanie ks. Marcina będzie w niedzielę 23 lipca, zaś Ks. Cezarego w niedzielę 20 sierpnia.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Nowa religia – jak z ewangelicznej cnoty gościnności zrobiono bałwochwalstwo w służbie ideologii; „Podpis za życiem” – co możemy zrobić, żeby w Polsce nie zabijano przed narodzeniem dzieci, u których istnieje podejrzenie choroby; oraz „Częstochowa Północy – o Gietrzwałdzie, gdzie przed 140 laty miały miejsce objawienia maryjne, jedyne w Polsce i jedne z kilkunastu w Europie uznanych przez Kościół;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „Jestem narzędziem– o świadomej decyzji pójścia za Jezusem najbardziej znanego w Polsce szefa kuchni; oraz „Zawsze z nami” – o objawieniach w Gietrzwałdzie;