Zesłanie Ducha Świętego

Za chwilę będzie możliwość złożenia na tacę ofiary na budowę Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie, jako wotum wdzięczności za dar wolności naszej Ojczyzny z prośbą o błogosławieństwo Boże dla naszego narodu. Z góry składamy serdeczne „Bóg Zapłać”.

W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To święto kończy czas paschalny i jednocześnie okres Komunii świętej wielkanocnej. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły roku liturgicznego.

Z racji I Niedzieli Miesiąca dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Procesja Eucharystyczna i spotkanie Kółek Żywego Różańca, zaś o godzinie 17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych w sali domu parafialnego.

Nabożeństwa Czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.00.

Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.30.

W czwartek 8 czerwca Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Nasza parafialna wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Nazaret" obchodzi jubileusz 25 lat istnienia. Zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną w najbliższy czwartek o 18.00.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na budowę kościoła w Budach Barcząckich.

Proboszcz parafii Matki Bożej Dobrej Rady w Wólce Mińskiej zaprasza na 11 Piknik Rodzinny w Wólce Mińskiej, który odbędzie się w przyszłą niedzielę 11 czerwca. Szczegółowy program na plakatach w gablocie z ogłoszeniami.

Tydzień temu grupa 99 dzieci z naszej parafii przystąpiła do I Komunii św. Dziękujemy bardzo rodzicom tych dzieci za ofiarę 2310,- zł na Kościół, a także za ofiary 2247,- zł na misje od 85 dzieci.

Jak ogłaszaliśmy w poprzednią niedzielę, w ubiegłym tygodniu kamyczki wokół kościoła zostały opryskane preparatem antygrzybicznym. Prosimy rodziców by nie pozwalali dzieciom na dotykanie ich.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Sokółki - miejsca cudu eucharystycznego - 17 czerwca w sobotę. Zapisy w zakrystii i u ks. Cezarego.

Zapraszamy dzieci, które przyjęły I Komunię Św. i ich rodziców na pielgrzymkę dziękczynną za dar Eucharystii do Niepokalanowa - 19 czerwca w poniedziałek. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Dziękujemy bardzo za ofiary na potrzeby Kościoła: anonimowemu ofiarodawcy za ofiarę 400,- zł., oraz p. Białkowskiemu z ul. Kościelnej za ofiarę 2000,- zł.

Już niedługo Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej czyli Boże Ciało. Prosimy o przygotowanie i udekorowanie ołtarzy na procesję  eucharystyczną:

- ołtarza I – mieszkańców Starej Niedziałki

- ołtarza II – Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym

- ołtarza III – Wspólnotę Ruchu Światło-Życie

- ołtarza IV – Siostry Loretanki i Ochotniczą Straż Pożarną

Trasa procesji jak w ubiegłym roku.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Bierzmowanie po liftingu” – zmiany w przygotowaniu do Bierzmowania i w samym podejściu do tego sakramentu; „Jakim dzieckiem był Jezus?” – o dzieciństwie Pana Jezusa w kontekście zwyczajów żydowskich; oraz „Błękitny Generał” – jego armia była największą polską formacją wojskową podczas pierwszej wojny światowej. Senat RP ustanowił rok 2017 Rokiem Generała Józefa Hallera.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Ważny dzień” – 6 czerwca polscy biskupi w sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach odnowią Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Dlaczego to takie ważne dla Polski i dla świata?; oraz „Jaka jest prawda o emigrantach przybywających do Europy? Kim są i z jakich krajów pochodzą?”