V Niedziela Wielkanocna

Dziękujemy za ofiary złożone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Dziękujemy bardzo rodzicom dzieci, które w ubiegłą niedzielę przeżywały Rocznicę I Komunii świętej za ofiarowanie na kościół 2570,- zł.

Dziś grupa 130 dzieci przystępuje do I Komunii św. Dziękujemy ich rodzicom za dar ołtarza na kościół w wys. 5 tys. zł.

We wtorek 16 maja Uroczystość św. Andrzeja Boboli Kapłana i Męczennika – Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

W kinie ”Muza” w Mińsku Mazowieckim w dniach 14 maja o godz. 20.00 i 18 maja o godz. 20.15 będzie wyświetlony film „Przyrzeczenie” nawiązujący do ludobójstwa Ormian w 1915 roku.

W przyszłą niedzielę

 

- na Mszy św. o godz. 11.00 kolejna grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin Mszy świętych.

 

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

 

- konferencja dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

 

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do udziału w Rekolekcjach Pracowników Służby Zdrowia i 93 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 26-28 maja 2017 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej naszej diecezji.

Zapraszamy na XXI Spotkanie Młodych "Lednica 2000". Wyjazd 2 czerwca o godz. 23.00. Planowany powrót do Mińska 4 czerwca ok. godz. 8.00. Zgłoszenia i szczegółowe informacje na stronie parafialnej.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Standardy wolności” – fałszywa opinia o Polsce to nie tylko ignorancja, ale też kwestia interesów; „Święci Pastuszkowie” – krótka biografia wizjonerów z Fatimy; „Z Kazachstanu droga daleka” – Zofia Teliga-Mertens sprowadziła sama 200 rodzin, państwo w ostatnich latach tylko kilka osób w ciągu roku; oraz „Uchodźcy uchodzą z Polski” - Przybyłe przed półtora rokiem do Polski syryjskie rodziny nie chcą u nas mieszkać.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Koniec człowieka?” - w Belgii przyznano obywatelstwo robotowi. Co z tego wyniknie?; Centrum świata” – Fatima w dniach uroczystości jubileuszu objawień i kanonizacji Franciszka i Hiacynty; „Inna ręka” – wymiar mistyczny wydarzeń z 13 maja 1981 r.; „Interwencjonizm Boży” - polityka jest do niczego, gdy do niczego jest wiara; oraz „Jeśli Bóg chce uzdrawiać, to dlaczego nie uzdrawia wszystkich?”