IV Niedziela Wielkanocna

Dziś I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych dziś o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

Młodzież z Ruchu Światło-Życie zaprasza dziś do kawiarenki od godz. 10.00 do 14.00 oraz po każdej Mszy Świętej na kiermasz książki. Dochód ze sprzedaży ciast oraz książek będzie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.00.

W poniedziałek 8 maja Uroczystość św. Stanisława B. i M. – głównego Patrona Polski. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.30. Msza święta o godz. 18.00 jest Mszą św. zbiorową. Można jeszcze zgłaszać intencje jutro w kancelarii parafialnej.

Ks. Biskupowi Stanisławowi Kędziorze oraz byłemu proboszczowi ks. Stanisławowi Wołosiewiczowi składamy najserdeczniejsze życzenia wraz z modlitwą.

Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

W przyszłą niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Duszpasterstwo „TALENT” zaprasza we wtorek 9 maja po Mszy św. o godz. 18.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Bogactwo przedsiębiorcy”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

W ramach przygotowań do 100 rocznicy Objawień Fatimskich w najbliższe środę, czwartek i piątek o godz. 21.00 nabożeństwo do Matki Bożej z procesją ze świecami wokół kościoła.

W sobotę 13 maja br. w dniu 100 rocznicy rozpoczęcia Objawień Fatimskich, o godz. 18.00 Msza św. w intencji o wypełnienie orędzia fatimskiego. Po Mszy św. procesja ze świecami wokół kościoła.

Są jeszcze wolne miejsca na modlitewne spotkanie Kół Żywego Różańca i Rodzinnych Róż Różańcowych  w Radzyminie w sobotę 13 maja br. w dniu 100 rocznicy Objawień Fatimskich. Z naszej parafii wyruszy autokar o godz. 9.00, powrót ok. godz. 14.00. Koszt 15,- zł. Zapisy u ks. Proboszcza lub w kancelarii parafialnej.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin Mszy świętych.

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do udziału w Rekolekcjach Pracowników Służby Zdrowia i 93 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 26-28 maja 2017 r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Dziękujemy bardzo za ofiarę 1000,- zł na kościół parafiance z Mińska Mazowieckiego.

W roku 2018 I Komunia święta w naszej parafii będzie w następujących terminach:

dla SP w Niedziałce oraz nr 1,5,6, i Salezjańskiej – 13.V.

dla SP nr 4 przy ul. Siennickiej – 20.V.

dla SP nr 2 przy ul. Dąbrówki – 27.V.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Jak mówić o Maryi?” – co możemy odpowiedzieć ludziom, którzy nam zarzucają nadmierną cześć do Matki Bożej?; „Katolicki z nazwy” – jak to możliwe, że na katolickim uniwersytecie w Louvain wszczęto postępowanie dyscyplinarne przeciwko wykładowcy, który sprzeciwia się aborcji?; oraz „Kościół o Polsce” – ważny i długo wyczekiwany dokument Kościoła na temat patriotyzmu i dialogu społecznego.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Miejsce wyciszenia i modlitwy” - o misji duszpasterskiej w Medjugorju i o tym, gdzie można czcić Maryję, mówi abp Henryk Hoser; Nieziemskie ośmiornice” - inteligentne głowonogi przełamują dogmaty genetyki i ewolucjonizmu w zakresie, o jakim nam się nie śniło oraz „Zielone piekło” – o kobietach porywanych przez islamistów.

Jest również dostępny dwumiesięcznik „Miłujcie się”.