III Niedziela Wielkanocna

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.00.

W dniach 1 i 2 maja kancelaria parafialna będzie czynna. Sprawy cmentarne będą załatwiane tylko w związku z pogrzebami.

W środę 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 16.00 i 18.00. Msza Święta o godz. 16.00 w intencji Ojczyzny i mieszkańców naszego miasta – intencja zamówiona przez Burmistrza Mińska Mazowieckiego. Nie będzie Mszy św. o godz. 12.00. Nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18.00.

W czwartek 4 maja wspomnienie św. Floriana, patrona naszej diecezji.

W tym tygodniu przypada 1-wszy czwartek, 1-wszy piątek i 1-wsza sobota miesiąca.

W 1-wszy czwartek po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwa o powołania zakonne i uświęcenie kapłanów.

W I piątek miesiąca:

- po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- kapłani będą odwiedzać chorych w ich domach z posługą sakramentalną od godz. 9.00.

- spowiedź dla dzieci przed Rocznicą I Komunii św. od godz. 15.00.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Różami Różańca Rodzinnego.

W sobotę 13 maja br., w dniu 100. rocznicy Objawień Fatimskich, odbędzie się V Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Radzyminie na modlitewne spotkanie. Z naszej parafii wyruszy autokar o godz. 9.00, powrót o godz. 14.00. Koszt 15,- zł. Zapisy u ks. Proboszcza lub w kancelarii parafialnej. Zapraszamy na ten wyjazd Koła Żywego Różańca i Rodzinne Róże Różańcowe z naszej parafii.

W 1-szą sobotę maja jest organizowana piesza pielgrzymka do kościoła Matki Bożej z Guadalupe w Budach Barcząckich. Pielgrzymi spotykają się o godz. 16.00 w Kaplicy Szpitalnej na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego przy relikwiach św. s. Faustyny, św. Jana Pawła II i bł. Ks. Michała Sopoćki. Wyjście ok. 16.30. O godz. 18.00 Msza św. w Budach Barcząckich i Nabożeństwo Majowe. Powrót indywidualnie we własnym zakresie.

W przyszłą niedzielę 7 maja:

- o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin Mszy świętych.

- z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Procesja Eucharystyczna i spotkanie Kółek Żywego Różańca. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

- młodzież z Ruchu Światło-Życie od godz.10.00 do 14.00 zaprasza do kawiarenki oraz po każdej Mszy Świętej na kiermasz książki. Dochód ze sprzedaży ciast oraz książek będzie przeznaczony na rekolekcje wakacyjne.

- konferencja dla rodziców i chrzestnych odbędzie się o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

Dzieci ze Szkół Podstawowych w Starej Niedziałce, nr 1, 5, 6 i Salezjańskiej, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. będą miały próbna spowiedź w sobotę 6 maja: o godz. 9.00 dziewczęta i o godz. 10.00 chłopcy, natomiast w niedzielę 7 maja o  godz. 16.00 odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

Zapraszamy chętnych ojców z dziećmi na spływ kajakowy rzeką Liwiec 2 maja br. Koszt to ok. 50 zł. za kajak. Zapisy i szczegółowe informacje pod adresem mailowym ks.marcin.wojtczak@gmail.com

Dziękujemy bardzo panu Sławomirowi Mochowi za ofiarę 1000,- zł na potrzeby Kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Weź i czytaj” – dlaczego warto codziennie czytać Pismo Święte ; „Milion Biblii dla Polski” – o tym jak w czasach komunizmu za skandynawskie pieniądze sprowadzono do Polski milion egzemplarzy Biblii; „Cud z Farras” – starochrześcijańskie freski z pogranicza Sudanu i Egiptu, które można zobaczyć w Muzeum Narodowym oraz „Chrześcijanie w Egipcie” – o życiu w opanowanym przez islam Egipcie.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Gdzie na rekolekcje całą rodziną?”; Małżeńska historia z Jezusem” oraz „Jak ich zdobyć dla Boga?”.