Niedziela Miłosierdzia Bożego

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie wczorajszego Festiwalu Miłosierdzia: wolontariuszom, ks. Marcinowi, ks. Kamilowi i ministrantom, Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej, Chórowi Parafialnemu na czele z dyrygentem p. Michałem Śmigielskim.

Szczególne podziękowania kierujemy do komitetu Honorowego Festiwalu, w skład którego weszli:

J. E. ks. Abp Henryk Hoser,

p. Antoni Jan Tarczyński – Starosta Powiatu Mińskiego,

p. Marcin Jakubowski – burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki,

p. Antoni Janusz Piechoski – Wójt Gminy Mińsk Mazowiecki.

 

Dziękujemy za wsparcie finansowe: Władzom Powiatu Mińskiego na czele z p. Starostą za współfinansowanie Festiwalu ze  środków budżetu Powiatu Mińskiego, Władzom Mińska Mazowieckiego na czele z p. Burmistrzem, władzom Gminy Mińsk Mazowiecki na czele z p. Wójtem, p. Poseł Teresie Wargockiej, p. Pawłowi Banasiakowi z Trojan z par. Dąbrówka za ufundowanie 500 porcji ciasta i parafianom za przyniesienie ciasta, p. Marcinowi Szulimowi z Zajazdu Pod Dębem za grochówkę i p. Pawłowi Miroszowi za udostępnienie namiotów i garkuchni. Wszystkim ofiarodawcom – nabywcom cegiełek, którzy wsparli wyjazd młodzieży na XXI spotkanie młodych Lednica 2000 składamy serdeczne Bóg Zapłać.

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które będą przeznaczone na dzieła charytatywne „Caritas” w naszej diecezji.

Z racji Święta Miłosierdzia Bożego dziś o godz. 15.00 w Godzinie Miłosierdzia – specjalne nabożeństwo z koronką do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.00 - Msza św. zbiorowa.

Przez cały dzisiejszy dzień przed kościołem jest wystawa o bł. Ks. Jerzym Popiełuszce.

W poniedziałek 24 kwietnia obchodzimy Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze święte w tym dniu w naszym kościele  o godz. 6.30, 8.00 i 18.00.

Msza św. o godz. 18.00 zostanie odprawiona w int. naszego ks. Proboszcza z racji jego imienin.

W przyszłą niedzielę homilie będzie głosił ks. Zbigniew Lenart, misjonarz z Rosji.

Dziękujemy bardzo parafiance ze Starej Niedziałki za ofiarę 50,- zł na kościół.

Zapraszamy chętnych ojców z dziećmi na spływ kajakowy rzeką Liwiec 2 maja br. Koszt to ok. 50 zł. za kajak. Zapisy i szczegółowe informacje pod adresem mailowym ks.marcin.wojtczak@gmail.com

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Iskra nadziei” – czym jest zapowiadana w „Dzienniczku” s. Faustyny iskra, która ma przygotować świat na przyjście Chrystusa ; „Jak zmartwychwstałem” – o nawróceniu znanego aktora; oraz „Rodzina - Rodzinie” – jak najprościej każda polska rodzina może pomóc wybranej rodzinie w Syrii.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: O porzuceniu przez Europę chrześcijańskich korzeni; oraz Fatima i Faustyna” – co łączy objawienie fatimskie oraz objawienie Bożego Miłosierdzia?; Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” bezpłatny dodatek - DVD z filmem „Zmartwychwstały”.

Dziś po każdej Mszy św. Siostry Franciszkanki Niepokalanej rozprowadzają przed kościołem książki z rozważaniami Maryjnymi na każdy dzień maja. Jest to dobra okazja do przygotowania się i przeżycia rocznicy 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Posłuchajmy teraz o tym kilku słów.