Niedziela Męki Pańskiej

W dniu dzisiejszym:

w czasie ogłoszeń będzie możliwość złożenia ofiary na pokrycie kosztów organizacji Festiwalu Miłosierdzia, który odbędzie się  w 22 kwietnia br. o godz. 18.00.

w czasie każdej Mszy św. sprawowany jest obrzęd poświęcenia palm, natomiast o godz. 11.00 procesja z palmami wokół świątyni.

przed kościołem bielanki rozprowadzają palemki. Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na fundusz bielanek i wyjazd wakacyjny.

Nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się Koncert Pieśni Pasyjnych w wykonaniu połączonych chórów pod dyrekcją Michała Śmigielskiego.

W związku z koncertem pieśni pasyjnych spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z grupy B zostało przeniesione na 23 kwietnia.

Duszpasterstwo „TALENT” zaprasza we wtorek 11 kwietnia po Mszy św. o godz. 18.00 na kolejne spotkanie z cyklu „Bogactwo przedsiębiorcy”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Chętnych wolontariuszy Festiwalu Miłosierdzia oraz Parafialnego Zespołu Caritas zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 11.04 w sali katechetycznej na plebanii.

Święte Triduum Paschalne Męki, Śmierci i  Zmartwychwstania Chrystusa to najważniejszy obchód liturgiczny w całym roku kościelnym. Dlatego też pragniemy je świętować w sposób bardzo uroczysty. Porządek nabożeństw Triduum w naszej parafii:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg o godz. 19.00;

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 19.00;

Wigilia Paschalna – w sobotę o godz. 20.00 – przynosimy świece;

Procesja Rezurekcyjna – w niedzielę o godz. 6.00, bezpośrednio po niej Msza święta. Nie będzie natomiast Mszy św. w Niedzielę Wielkanocną o godz. 8.00. Do udziału w procesji zapraszamy wszystkie zespoły parafialne. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

W Wielki Piątek i  Wielką Sobotę całodzienna adoracja przy Grobie Pańskim.

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 8.00 – Jutrznia , zaś o godz. 12.00 – Modlitwa w ciągu dnia.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli ilościowy oraz powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, natomiast w Wielką Sobotę Kościół przeżywając żałobę na pamiątkę śmierci Chrystusa zachęca wszystkich wiernych do powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych.

Ofiary składane podczas adoracji krzyża w czasie Liturgii Męki Pańskiej są przeznaczone na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę kancelaria nieczynna.

W Triduum Paschalne i w czasie Świąt w naszym kościele nie będzie spowiedzi.

Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę w godz. 8.30-17.00.

Wtedy również będzie można zabrać do domu wodę święconą, którą będą rozprowadzali ministranci. Zebrane przy tej okazji fundusze przeznaczone będą na ich wyjazd wakacyjny.

Przy chrzcielnicy można będzie ucałować relikwie Krzyża Świętego.

W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą  św. zbiorową.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję świątecznej pomocy dla najuboższych - ofiarodawcom żywności składanej do koszy, datków pieniężnych do puszki i skarbonek wielkopostnych, parafianom, którzy przygotowali paczki, wolontariuszom Parafialnego Zespołu  Caritas i wszystkim osobom pomagającym.

Dziękujemy pani z ul. Traugutta za ofiarę 1000,- zł na potrzeby naszego kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Kiedy jedzenie jest nałogiem ” – dlaczego niektórzy ludzie mają skłonność do niekontrolowanego objadania się i jak sobie z tym radzić?; Ratunek dla liturgii” – czy Kościołowi na Zachodzie grozi samozniszczenie? oraz „”Wyborcza” potrzebuje księży” – jak środowiska antykościelne wysługują się niektórymi księżmi?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: O sześcioosobowej rodzinie, która codziennie chodzi na Mszę św. oraz o Kanadyjce, która kolejny raz siedzi w więzieniu za obronę dzieci nienarodzonych.