IV Niedziela Wielkiego Postu

Dziś w naszej parafii rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne. Poprowadzi je ks. Jerzy Danecki – proboszcz parafii w Wólce Mińskiej.

Program Rekolekcji na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

Sakrament pokuty sprawowany  jest w czasie każdej Mszy świętej. Osoby niedosłyszące spowiadamy w zakrystii. Prosimy o dobre przygotowanie się do spowiedzi rekolekcyjnej. Pamiętajmy, że koniecznym warunkiem dobrej spowiedzi jest dobry rachunek sumienia. Warto korzystać z przygotowanych do tego pomocy.

Dziękujemy bardzo parafianom z Niedziałki II za dar modlitwy przy Matce Bożej wędrującej w kopii Obrazu Jasnogórskiego. Msza św. w int. rodzin, które przyjęły obraz zostanie odprawiona w poniedziałek 27 marca  o godz. 12.30.

We wtorek obraz przejmą parafianie z ul. Klonowej. Prosimy o zgłoszenie się w poniedziałek do ks. proboszcza.

W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16.00 – z udziałem dorosłych, o 17.00 – z udziałem dzieci i o 19.00 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w naszym kościele w piątek 31 marca o 20.00. Przypominamy uczestnikom, by przeczytać szczegółowo jej zasady i zalogować się na stronie edk.org.pl.

Również w najbliższy piątek 31 marca od godz. 9.00 księża udadzą się do domów ludzi chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła, a chcieliby skorzystać z sakramentów świętych z racji Świąt Wielkanocnych. Prosimy o zgłaszanie adresów takich osób do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Nie dotyczy to osób, których księża odwiedzają w I Piątki miesiąca.

W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Rodzinnymi Różami Różańcowymi.

W przyszłą niedzielę:

- z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie dla kółek różańcowych. Procesja eucharystyczna będzie tylko w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza na nocne czuwanie w katedrze św. Floriana w Warszawie 8 kwietnia 2017. Koszt 10 zł. Szczegółowe informacje dotyczące wyjazdu i zapisy chętnych po Mszy św. w zakrystii, a w tygodniu w kancelarii.

Parafialny Zespół Caritas organizuje pomoc wielkanocną dla potrzebujących. Przy ołtarzu Matki Bożej Hallerowskiej stoi kosz, do którego można składać trwałe produkty spożywcze, a do skarbony Caritas wystawionej pod chórem można wrzucać datki pieniężne. Zachęcamy do przekazywania na rzecz Caritas 1% podatku, ulotki wyłożono na skarbonie. Pod chórem można wylosować kartkę z opisem potrzebującej rodziny lub osoby i przygotować dla niej paczkę. Można także wziąć stamtąd specjalną „torbę pełną miłości”, wypełnić zakupionymi artykułami chemicznymi i przynieść do kościoła.

Można jeszcze zgłosić ubogą rodzinę lub osobę wolontariuszom Caritas.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: Nie wolno nam milczeć ” – jak Kościół może i chce dzisiaj przywrócić świętość rodzinie?; „Media kształtują świadomość” – dzisiaj mamy do czynienia z patologią, z mieszaniem się obcych w polskie sprawy; oraz Dodatek 16 stron o życiu od poczęcia;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: Pierwszorzędnym celem Kościoła jest walka o zbawienie ludzi, a nie o naprawianie świata – kolejny odcinek wielkopostnych rekolekcji; oraz Joga to nie są zajęcia gimnastyczne – ważny tekst, który rozwiewa wątpliwości dotyczące złego wpływu uprawiania jogi.

Jest również dwumiesięcznik „Miłujcie się”.