II Niedziela Wielkiego Postu

Jak ogłaszaliśmy tydzień temu, teraz będzie możliwość złożenia ofiary na papieskie dzieła misyjne „Ad Gentes”.

Dziękujemy bardzo wszystkim parafianom, którzy przyjęli nas życzliwie po kolędzie. Odwiedziliśmy 5474 rodziny, nieobecnych było 2296, nie przyjęło 303. Ofiary z tytułu kolędy zostały przeznaczone w części na inwestycje – na budowę ogrodzenia od strony ulicy Kościelnej i na powiększenie parkingu parafialnego, w części na potrzeby diecezji i w części dla kapłanów za trud. Niech Bóg za życzliwość i troskę o Kościół odpłaci błogosławieństwem i nagrodą w niebie.

Dzisiaj o godz. 11.00 Msza św. w intencji rodzin z naszej parafii, które przyjęły kapłanów w czasie wizyty duszpasterskiej.

W poniedziałek 13 marca po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie z Procesją.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „TALENT” serdecznie zaprasza na trzecie spotkanie z cyklu BOGACTWO PRZEDSIĘBIORCY, które odbędzie się we wtorek 14 marca po Mszy św. o godz. 18.00. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpoczął się we wtorek 7 marca. Spotkania są raz w tygodniu we wtorki o godz. 19.00 w salce w domu parafialnym.

W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16.00 – z udziałem dorosłych, o 17.00 – z udziałem dzieci i o 19.00 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej zaprasza wszystkich nauczycieli i wychowawców pracujących w placówkach oświatowych powiatu mińskiego na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Nauczycieli, który odbędzie się w sobotę 18 marca w budynku Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim, przy ul. Kościuszki 27. Dokładniejsze informacje na plakatach.

Za tydzień przyjedzie do nas ks. proboszcz z Charkowa. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary na kościół na Ukrainie.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych w przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

W poniedziałek 20 marca Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Msza święta o godz. 18.00 będzie Mszą św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

Spotkanie dla rodziców dzieci przed I Komunią Św. 21 marca we wtorek o 19.00 w kościele. Prosimy o obecność najlepiej obojga rodziców.

Zachęcamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej – formie modlitwy polegającej na długiej, pieszej, indywidualnej, nocnej wędrówce połączonej z rozważaniami Męki Jezusa. Ideą przyświecającą EDK jest schemat "wyzwanie - droga - zmaganie - spotkanie z Bogiem", a tegorocznym motywem przewodnim - „Droga Przełomu”.

W tym roku po raz pierwszy Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się także w rejonie Mińska Mazowieckiego. Przygotowane zostały 2 propozycje tras – jedna o długości 43 km i druga – 30 km. Rozpoczęcie 31 marca o godzinie 20:00 w naszym kościele.

Więcej informacji na plakatach, stronie internetowej www.edk.org.pl oraz na Facebooku: EDK Mińsk Mazowiecki.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Potrzebna modlitwa i pieniądze” – w jaki sposób możemy najlepiej pomóc Syryjczykom – ofiarom wojny?; oraz „Spacer po Krakowskim Przedmieściu” – Co się zmieniło w Warszawie, której prezydent jeszcze niedawno stawiała krzyż upamiętniający papieskie pielgrzymki, a dzisiaj aprobuje szyderstwa z Jana Pawła II?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: - Renesans postu – dieta i post – jaka jest między nimi różnica? Wszyscy wkoło się odchudzają, a przecież teraz jest idealny moment, żeby podjąć post i walczyć o coś więcej, niż o smukłą sylwetkę oraz Nauka służy cudom – cud to spotkanie wiary i rozumu – mówi lekarz zajmujący się w Lourdes badaniem i oceną wiarygodności uzdrowień.