I Niedziela Wielkiego Postu

W dniu dzisiejszym

- z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie dla Kółek Różańcowych.

- katecheza dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego.

- spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania oraz rodziców o godzinie 19.00.

- w czasie każdej Mszy św. jest możliwość złożenia ofiary w czasie ogłoszeń na leczenie i rehabilitację chorych dzieci  w ramach diecezjalnego Caritas.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 7 marca o godz. 19.00. Spotkania będą raz w tygodniu we wtorki w salce w domu parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post, czas pokuty i nawrócenia, przygotowujący nas do najważniejszych obchodów liturgicznych roku kościelnego – Świąt Wielkanocnych. Jednym z najważniejszych elementów przeżycia Wielkiego Postu jest udział w rekolekcjach, które rozpoczną się w naszej parafii w IV Niedzielę Wielkiego Postu.

W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16.00 – z udziałem dorosłych, o 17.00 – z udziałem dzieci i o 19.00 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

Do puszki przy Krzyżu Wielkopostnym, znajdującym się w tylnej części kościoła, można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania Grobu Pańskiego i na kwiaty do niego.

W przyszłą niedzielę:

- w czasie ogłoszeń będą zbierane ofiary na działalność misyjną Kościoła „Ad Gentes”.

- o godz. 11.00 Msza św. w intencji rodzin z naszej parafii, które przyjęły kapłanów w czasie wizyty duszpasterskiej.

Zachęcamy do wcześniejszego przychodzenia na Mszę świętą, aby móc należycie się do niej przygotować. Niepokojącym zjawiskiem jest nagminne spóźnianie się niektórych osób. Świadczy to o braku szacunku dla Boga, a jednocześnie przeszkadza innym w modlitwie.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika Idziemy m.in. artykuły: „Radość nawrócenia ” – jak powinniśmy się zachować, gdy ludzie spoza Kościoła stawiają nam wyolbrzymione zarzuty? Z czego musi się nawracać arcybiskup?; „Błogosławieni ubodzy w duchu” – czy według Chrystusa ubóstwo jest warunkiem zbawienia?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: - „Wezwanie do pokuty” – sto lat temu o pokutę za grzechy prosiła Matka Boża w Fatimie. Jan Paweł II przekonywał, że nie było to wezwanie jednorazowe. Dzisiaj pokuta za grzechy jest tak samo potrzebna jak przed stuleciem. oraz Wobec bluźnierczej perfidii – Znowu mamy dwie Polski. Jedna Polska modli się za wstawiennictwem świętego papieża Polaka, druga oklaskuje „Klątwę”.

W dwumiesięczniku „Miłujcie się” m.in. artykuły: „Ratunek przed zagładą” – jeżeli Polska nie odrodzi się duchowo, nie porzuci swoich grzechów to zginie. Jedynie całkowite odrodzenie duchowe i oddanie się pod panowanie Serca Pana Jezusa może uratować od całkowitej zagłady nie tylko Polskę ale i inne narody; oraz „Nie tylko uzdrowienia” – o św. Szarbelu inaczej.