VI Niedziela Zwykła

Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dziś o 17.00 w Sali domu parafialnego

Dziś o 17.00 spotkanie z aktorem Romualdem Kłosem, który grał w filmie
„Pasja” w reż. Mela Gibsona. Opowie o pracy na planie przy tym wyjątkowym filmie oraz o swoim życiu i nawróceniu.

Dziękujemy rodzinom ze Starej Niedziałki za dar modlitwy przy obrazie Matki Bożej i ofiarę 1550 zł. Obraz przeszedł na Niedziałkę Drugą.

Siostry loretanki zapraszają w dniach 24-26 lutego 2017 na rekolekcje Uzdrowienie zranień w osobistej historii życia, natomiast 3-5 marca Uzdrowienie relacji w małżeństwie. Szczegóły na plakatach.

Policja mińska zachęca mieszkańców do tworzenia w internecie krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Szczegóły w gablocie.

Za tydzień rozpocznie się tydzień modlitw o trzeźwość narodu. O 17.00 nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa w rodzinach, w narodzie.

II edycja biegu tropem wilczym poświęcona pamięci żołnierzy wyklętych odbędzie się 26 lutego na terenie jednostki Żandarmerii Wojskowej. Rejestracja na stronie internetowej powiatu mińskiego tylko do 20 lutego.  Nagrody dla wszystkich uczestników.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 7 marca o godz. 19.00. Spotkania będą raz w tygodniu we wtorki w salce w domu parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu

Zachęcamy do przekazywania 1 % podatku na rzecz Caritas naszej diecezji. Szczegóły w ulotkach wyłożonych z tyłu kościoła na skarbonie.

W „Gościu Niedzielnym” jest bezpłatna płyta do rozliczania PIT 1% na Fundację św. Mikołaja.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły:

- Świadectwo ojca, który przeżył śmierć 6-letniego syna, a 2 lata potem napisał książkę „Do zobaczenia, synku”. Polecamy recenzję i książkę rodzicom, którzy przeżywają żałobę po śmierci swego dziecka.

- „W Libijskim piekle” – arabska wiosna zamiast demokracji i wolności przyniosła terror, śmierć i wielkie prześladowanie chrześcijan.

- „Choruje sprawiedliwość” – o sądach – „Wszystko działa niby dobrze, a tak naprawdę nic nie jest robione tak, jak powinno być”

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły:

- „Tajemnica Medjugorja”

- „Żyjemy w bańkach” – w internecie powstał system, który nas obserwuje i potrafi określić nasze zainteresowania. Nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego. A będzie tylko gorzej.

Wizyta duszpasterska

Poniedziałek 20. lutego - od 16:00       - ul. Chełmońskiego 75 – 2 księży.

W tym tygodniu kończymy tegoroczną wizytę duszpasterską. Ale już dziś chcemy serdecznie podziękować za pełne życzliwości spotkania, których tak wiele doświadczyliśmy w ostatnich tygodniach oraz za wyrazy zainteresowania i troski różnymi przejawami życia parafialnego. Dziękujemy również za ofiary składane w czasie kolędy, które – jak ogłaszaliśmy – zostaną szczególnie przeznaczone na budowę ogrodzenia przy kościele.

W sobotę od 9.00 odwiedzimy rodziny, u których z różnych przyczyn nie byliśmy.

Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii najpóźniej do piątku.

W sobotę od 9.00 odwiedzimy rodziny, u których z różnych przyczyn nie byliśmy.

Prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub kancelarii najpóźniej do piątku.