V Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym ks. Adam Praszczałek, proboszcz z Bud Barcząckich, na każdej Mszy św. głosi homilie. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone  na budowę kościoła w Budach Barcząckich.

Dziś I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.

Katecheza dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w dziś o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

Dziękujemy bardzo za złożone ofiary na budowę Ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w powiecie mińskim w wysokości 9100,- zł., na leczenie chorych na trąd – 5700,- zł. i na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych – 5600,- zł.

Dziękujemy bardzo ministrantom na czele z ks. Kamilem za rozebranie szopki i innych dekoracji przygotowanych na Święta Bożego Narodzenia.

W piątek 10 lutego o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 73 rocznicy „Wielkiej Wsypy”.

W sobotę 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i związany z nim Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy tego dnia wszystkich chorych na dodatkową Mszę Świętą z Sakramentem Namaszczenia Chorych. Zostanie ona odprawiona w sobotę o godz. 9.30.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej w Domu Parafialnym.

Za tydzień po Mszach św. przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła na Ukrainie.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się we wtorek 7 marca o godz. 19.00. Spotkania będą raz w tygodniu we wtorki w salce w domu parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuł: „Ano można” – jak w życiu publicznym można reagować na nieprawdę i zdziczenie; w tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł o niezwykłym krawcu, który Karola Wojtyłę nauczył pracy nad sobą; w obu tygodnikach wspomnienia o zamordowane kilka dni temu w Boliwii polskiej wolontariuszce misyjnej Helenie.

Kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

Wizyta duszpasterska rozpoczyna się w soboty od godz. 9, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.