Niedziela Chrztu Pańskiego

Dzisiejsza Niedziela Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny czas Narodzenia Pańskiego. Od jutra zaczyna się Okres Zwykły trwający do Środy Popielcowej, która w tym roku wypada 1 marca.

Przez cały dzisiejszy dzień ks. Paweł Kucharski, misjonarz z Kazachstanu, głosi homilie i po Mszach świętych zbiera ofiary na budowę kościoła.

Serdecznie dziękujemy Fundacji "Dziękujemy za wolność", wszystkim aktorom i wolontariuszom, którzy zaangażowali się w zorganizowanie Orszaku 3 Króli 6 stycznia oraz tym, którzy wsparli to dzieło, w szczególności Władzom Samorządowym i społeczności Zespołu Szkół Miejskich nr 2. Dziękujemy Policji, Straży Miejskiej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz harcerzom za zapewnienie bezpieczeństwa przemarszu. Koszty organizacyjne wyniosły 8 tys. zł, natomiast zbiórka do puszek na pokrycie kosztów związanych z organizacją Orszaku, przyniosła 711 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców „TALENT” zaprasza osoby prowadzące działalność gospodarczą na pierwsze spotkanie z cyklu BOGACTWO PRZEDSIĘBIORCY. Temat spotkania – „Obdarowanie i Boże błogosławieństwo. Wdzięczność”. Rozpoczęcie Mszą św. we wtorek 10 stycznia o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie przy kawie w sali parafialnej.

Za tydzień zbiórka przed kościołem na rozbudowę Domu Samotnej Matki w Zielonce.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 będzie Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 jest Mszą  św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 w sali Domu Parafialnego katecheza dla rodziców i chrzestnych.

Dziękujemy bardzo za ofiarowanie na Kościół przelewem bankowym pod hasłem: „na cele kultu religijnego” Panu z ul. Warszawskiej - 1500,- zł. i drugiemu Panu z ul. Klonowej - 2000,- zł.

Są jeszcze wolne intencje w dni powszednie o godz. 6.30 i 7.00.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

Kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

Dziękujemy za miłe przyjmowanie nas po kolędzie. Serdecznie dziękujemy parafianom oczekującym na nas w furtkach lub progach swoich domów, wówczas nie mamy wątpliwości, ze jesteśmy tam miłe oczekiwani.

Wizyta duszpasterska rozpoczyna się w soboty od godz. 9.00, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16.00. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.