Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

Nasza parafia przekazała na Kościół Prześladowany ze zbiórek w ostatnią niedzielę 4500,- zł.

Rodzice i młodzież z racji Bierzmowania jako dar ołtarza zakupili sprzęt nagłaśniający do kościoła za 1500,- zł., kwiaty do kościoła za 1100,- zł. oraz złożyli ofiarę na kościół w wysokości 1417,- zł.

Na stoliku pod chórem jest wyłożony tekst Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.. Zachęcamy do wzięcia tego aktu i odmówienia jeszcze raz w każdej rodzinie.

Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej, zaś o godz. 17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych w salce Domu Parafialnego.

Ofiary zebrane dziś na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

Po każdej Mszy Świętej młodzież z Ruchu Światło-Życie rozprowadza pamiątkowe kropielnice domowe w cenie 15 zł/szt. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych młodzieży.

Bielanki rozprowadzają dziś kalendarze misyjne i czasopisma „Miłujcie się” za dowolną ofiarę na rzecz misji. Serdecznie dziękujemy za wsparcie parafian.

Spotkanie formacyjne rodziców dzieci przed I Komunią Św. w najbliższy wtorek 0 19.00 w kościele, a wcześniej z katechetami na plebanii: SP nr 2 o 18.30, pozostałe szkoły o 18.00.

Z okazji kończącego się Jubileuszu Miłosierdzia Bożego oraz wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 Chór Parafialny wykona „Mszę o Miłosierdziu” Pawła Bębenka.

Nowy kurs przygotowania do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w przyszłą niedzielę po koncercie. Zapraszamy rodziców i młodzież z III kl. gimnazjum.

W przyszłą niedzielę ks. Adam Praszczałek, będzie głosił kazania i zbierał ofiary na budowę kościoła w Budach Barcząckich.

Parafialny Zespół Caritas prosi o wsparcie akcji „węgiel na zimę”. Pieniądze przeznaczone na ten cel można wrzucać do skarbony Caritas znajdującej się pod chórem. Zebrane do tej pory od okresu wielkanocnego 1020,- zł, jest kwotą niewystarczającą na zaopatrzenie potrzebujących w węgiel.

Parafialny Zespół Caritas prosi także o żywność  i artykuły chemiczne - z dłuższym terminem ważności.  Składać je będzie można do kosza wystawionego w kościele. Żywność dostaną potrzebujące rodziny z naszej parafii. Część  przekażemy ubogim, polskim rodzinom z Białorusi.

W najbliższy piątek i sobotę będą zbierane, w ramach akcji siedleckiego Banku Żywności, artykuły spożywcze w niektórych mińskich sklepach i supermarketach.  Zebraną żywność w całości otrzyma  Parafialny Zespół Caritas, który pomaga ok. 450. osobom. Potrzebni są panowie z samochodem w celu zwiezieniu tejże żywności do magazynu PZ Caritas. Może to być także samochód osobowy. Chętni proszeni są o zgłaszanie się  w zakrystii lub kancelarii parafialnej do dnia 22 listopada 2016 r. Za wszystko składamy serdeczne Bóg Zapłać!Duszpasterstwo „Talent” serdecznie zaprasza osoby prowadzące działalność gospodarczą na spotkanie we wtorek 22 listopada o godz. 18.30 w sali Domu Parafialnego (po Mszy św. o godz. 18.00). Temat spotkania: „Dla siebie, dla rodziny. O pomnażaniu wolnego czasu”. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

Od pierwszej Niedzieli Adwentu Siostry Loretanki będą rozprowadzać opłatki wigilijne. Można będzie je nabyć przed i po każdej Mszy świętej niedzielnej, w tygodniu po roratach oraz                      w klasztorze sióstr przy Placu Kilińskiego 8.

Informujemy jednocześnie, ze siostry nikogo nie upoważniły do roznoszenia opłatków po domach i ostrzegamy przed tymi, którzy pod pretekstem opłatka wchodzą do domu.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły:

”Siostra z Wietnamu” – o siostrze Annie Nguyen Thi Hong Tham, która wspiera Wietnamczyków mieszkających w Polsce; oraz „Kara Boża” – czy trzęsienie ziemi może być karą?;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m. in.: „Wielkiego oszustwa ciąg dalszy, czyli tzw. leczenie homeopatią”.

W dzisiejszych numerach „Gościa Niedzielnego” i „Idziemy” są też artykuły wyjaśniające znaczenie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za  Króla i Pana.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, którą dziś obchodzimy to święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Męska Służba Liturgiczna naszej parafii to w chwili obecnej 60 chłopców i mężczyzn w wieku od 7 do ponad 60 lat. Ministranci i lektorzy to przede wszystkim służba przy ołtarzu, ale również wspólna modlitwa, wyjazdy formacyjne, modlitewne, integracyjne oraz rekreacyjne, pomoc przy różnych inicjatywach podejmowanych w parafii, a także parafialne reprezentacje w piłce nożnej, a przede wszystkim grupa nieprzeciętnych ludzi, którzy w dniu dzisiejszym w szczególności polecają się modlitwom parafian. Wszystkich chętnych do dołączenia do LSO zapraszamy w soboty o godzinie 9.30 do sal na plebanii, lub w niedzielę po Mszy o godz. 18.00 do zakrystii.

Zobaczymy teraz krótki filmik przygotowany przez ministrantów z naszej parafii.