XXXIII Niedziela Zwykła

Dziś obchodzimy już po raz ósmy w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Teraz będzie możliwość wsparcia chrześcijan cierpiących prześladowanie, zwłaszcza przez islamistów. Z góry w ich imieniu dziękujemy życząc, by Bóg wynagrodził te dary.

Dziś o godz. 17.00 zostanie odprawione Nabożeństwo Fatimskie połączone z Nowenną przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.. W tygodniu Nowenna jest po Mszy św. wieczornej.

W przyszłą niedzielę, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w czasie każdej Mszy św. dokonamy aktu przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania dziś po Mszy świętej o godzinie 18.00. Obecność obowiązkowa.

We wtorek o godz. 18.00 będzie Bierzmowanie, którego udzieli Ks. Biskup Marek Solarczyk. Na początku Mszy św. Ks. Biskup poświęci w kruchcie kościoła tablicę kamienną ku pamięci naszego byłego ks. proboszcza Stanisława Kowalskiego.

W związku z Bierzmowaniem w najbliższy wtorek nie będzie spotkania w ramach Kursu Przedmałżeńskiego.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej, zaś o godz. 17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych w salce Domu Parafialnego. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

Za tydzień ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na nasze Seminarium Duchowne.

Z okazji kończącego się Jubileuszu Miłosierdzia oraz obchodów 1050 rocznicy chrztu Polski w przyszłym tygodniu po każdej Mszy Świętej młodzież Ruchu Światło-Życie będzie rozprowadzać pamiątkowe kropielnice domowe w cenie 15 zł/szt. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych młodzieży.

W następną niedzielę 20 listopada Służba Liturgiczna Dziewcząt będzie rozprowadzać duże kalendarze ścienne na nowy rok i czasopisma „Miłujcie się”. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na działalność misyjną.

Dziękujemy bardzo za ofiarowanie sum 50,-, 100,- i 500,- zł na kościół.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły:

Chciał ocalić Europę” – o księciu Henryku II Pobożnym z XIII wieku , którego proces beatyfikacyjny wkrótce się rozpocznie; „Jak rozumieć Słowo Boże?” – dlaczego coraz trudniej nam rozpoznawań treści zawarte w Słowie Bożym i jak sobie z tym radzić?; oraz „Wotum za niepodległość” - dzieje budowy Świątyni Opatrzności Bożęj w Warszawie.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m. in.: - jakie poglądy mają osoby kierujące serwisem Facebook?

Do dzisiejszego numeru Gościa Niedzielnego dołączony jest kalendarz ścienny na 2017 rok z galerią sukienek Królowej Polski na każdy miesiąc.