XXXI Niedziela Zwykła

Dziękujemy bardzo O. Marianowi ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej Ojcu za słowo Boże i za dar modlitwy. Życzymy owocnej pracy duszpasterskiej, zwłaszcza na misjach.

Nasza parafia przekazała 13300,- zł na Misje, a na stypendia im. Św. Jana Pawła II 8900,- zł. Wszystkim ofiarodawcom niech dobry Bóg wynagrodzi.

Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci ucharakteryzują się na świętych. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy, by ci konkretni święci byli patronami, by wspomagali w życiu i doprowadzili do zbawienia.

Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 harcerki z ZHR będą rozdawały ulotki zachęcające do wstąpienia w ich szeregi.

Po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła młodzież oazowa rozprowadza znicze. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na wyjazdy formacyjne młodzieży.

W poniedziałek zakończenie Różańca dla dzieci. Po nabożeństwie będą rozdawane nagrody według ilości punktów, dlatego prosimy przynieść podpisane plansze.

We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00. Przed Sumą czytanie wypominków jednorazowych o godz. 12.00, natomiast po Mszy św. procesja na cmentarzu z modlitwami za zmarłych (bez wypominków).

W środę 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte tego dnia w kościele o godz. 6.30, 8.00, 9.30, i 18.00. O godz. 17.00 procesja po kościele z czytaniem wypominków jednorazowych. Po Mszy św. wieczornej na cmentarzu procesja różańcowa w int. zmarłych.

1 i 2 listopada nie będzie mszy św. o godz. 16.00.

Msza święta gregoriańska 1.XI  oraz we wszystkie niedziele listopada zostanie odprawiona o godz. 18.00, natomiast 2.XI i w dni powszednie listopada o godz. 8.00.

Dziś po Mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można zgłaszać wypominki za zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Przyjmujemy na wypominki roczne czytane w niedziele przed Sumą, wypominki jednorazowe czytane 1 listopada w kościele o godz. 12.00 przed Sumą lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem państwowym, jest konieczność przedłużania co 20 lat praw do grobów na cmentarzu. Na stronie internetowej http://minskparafialny.artlookgallery.com/ znajdziemy informacje i zdjęcia niemal wszystkich mogił na naszym cmentarzu. Do tej strony jest też odwołanie ze strony parafialnej. Widniejąca w internecie przy wielu grobach prośba o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej niekoniecznie oznacza brak ważnej opłaty. Często chodzi o wyjaśnienie praw do danego grobu lub o uzupełnienie brakujących informacji.

Przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego będą zbierać na cmentarzu ofiary na renowację zabytkowych nagrobków.

Przypominamy, że bezkrytycznie propagowany i  przyjmowany zwyczaj Halloween ma swoje pochodzenie w praktykach pogańskich - celtyckich. Jest związany z obchodami ku czci bożka śmierci i z satanizmem. Zachęcamy, by nie popierać i nie angażować się w to, co ma związek ze złymi duchami - nawet dla zabawy. Uroczystość Wszystkich Świętych jest Uroczystością zbawionych, a nie potępionych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek 3 listopada Msza Św. o 18.00 z kazaniem o tematyce eucharystycznej, a po niej modlitwy o uwolnienie i uzdrowienie.

W piątek 4.11 od godz. 9.00 księża będą odwiedzać chorych w ich domach.

Za tydzień I niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o 12.30 adoracja i procesja eucharystyczna.

Poświęcenie modlitewników dla dzieci ze SP przy ul. Dąbrówki w niedzielę 6 listopada na Mszy Św. o 16.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie kandydatów ze świadkami. Obecność obowiązkowa.

Jest organizowana pielgrzymka autokarowa po Sanktuariach Europy, w tym do Fatimy – z okazji 100-lecia objawień Matki Bożej Fatimskiej, w dniach 20.04 – 09.05. 2017 r. Szczegóły w gablocie przed kościołem.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły:

”Za mało doceniamy Prymasa Tysiąclecia” – o relacjach ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego z komunistami mówi prof. Andrzej Nowak; „Gdy umiera przyszłość” – dlaczego żałoba po utraconych dzieciach jest wyjątkowo trudna i trzeba ją dobrze przeżyć – mówi prof. Robert Cieśla.; oraz „Przyjaźń ponad wiekami” – o swojej przyjaźni ze świętymi opowiada prof. Krzysztof Ożóg.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m. in. artykuł „O człowieku, który potrafi zepsuć Halloween”.