XXX Niedziela Zwykła

Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które jak ogłaszaliśmy, zostaną przeznaczone na działalność misyjną Kościoła.

Za tydzień o. Marian Puchała ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej będzie głosił kazania i rozprowadzał po Mszach świętych kalendarze misyjne.

Dziś po Mszach świętych przy stoliku z tyłu kościoła można zgłaszać wypominki za zmarłych. W ciągu tygodnia wypominki przyjmujemy w zakrystii po Mszach świętych oraz w kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia. Przyjmujemy na wypominki roczne czytane w niedziele przed Sumą, wypominki jednorazowe czytane 1 listopada w czasie procesji na cmentarzu lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującym prawem państwowym, jest konieczność przedłużania co 20 lat praw do grobów na cmentarzu. Na stronie internetowej http://minskparafialny.artlookgallery.com/ znajdziemy informacje i zdjęcia niemal wszystkich mogił na naszym cmentarzu. Do tej strony jest też odwołanie ze strony parafialnej. Widniejąca w internecie przy wielu grobach prośba o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej niekoniecznie oznacza brak ważnej opłaty. Często chodzi o wyjaśnienie praw do danego grobu lub o uzupełnienie brakujących informacji.

Informujemy, że uszkodzenie muru cmentarza parafialnego przy głównej bramie wejściowej nastąpiło w związku z pracami przy przebudowie ulic Kościelnej i Przemysłowej prowadzonymi na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych w Mińsku Mazowieckim. Wykonawca robót zobowiązał się do odbudowy ogrodzenia.

W piątek 28 października Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły:

Kraj Lutra” – o sytuacji Kościoła w Niemczech; „Jesteśmy na zakręcie” – jeśli nie zdaję sobie sprawy, że Bóg chce ode mnie świętości, to po co być chrześcijaninem – mówi bp Wiesław Mering.; oraz „Powrót do Rwandy” – o swoim powrocie do Rwandy po 20 latach opowiada ks. abp Henryk Hoser.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m. in. artykuł „Pan Bóg sam stał się embrionem” – o manipulowaniu faktami, unikaniu cierpienia i człowieczeństwie mówi bioetyk ks. Andrzej Muszala; oraz „Przelewa się” – Biblia jest świetną instrukcją obsługi tego, jak postępować z pieniędzmi – twierdzi Jacek Weigl.

Jest też jeszcze dwumiesięcznik „Miłujcie się” z wieloma ciekawymi artykułami.