XXVIII Niedziela Zwykła

Dziś już po raz szesnasty obchodzony jest przez w Kościół w Polsce Dzień Papieski, tym razem pod hasłem: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia!”. Jak co roku zbierane są ofiary na stypendia dla młodzieży zdolnej ale z ubogich rodzin. Stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” są żywym i trwałym pomnikiem naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II. W naszym kościele będzie możliwość złożenia ofiary na ten cel w czasie ogłoszeń.

Spotkanie Rady Duszpasterskiej dziś o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

Spotkania Kursu Przedmałżeńskiego dla narzeczonych odbywają się raz w tygodniu we wtorki o godz. 19.00 w salce domu parafialnego.

Przypominamy, że Różaniec z udziałem dzieci jest odmawiany od poniedziałku do piątku o godz. 17.15. Są rozdawane obrazki konkursowe.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej  zaprasza na spotkanie z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Podczas spotkania prowadzonego przez terapeutów zajmujących się pomocą osobom chorującym psychicznie będzie można dowiedzieć się czym jest choroba psychiczna, jak przebiega proces powrotu do zdrowia oraz gdzie można szukać pomocy. Spotkanie odbędzie się w Środowiskowym Domu Samopomocy przy ul. Kościelnej 18 w Mińsku Mazowieckim w środę w dniu 12 października o godzinie 15.00.

13.X po Mszy św. o godz. 18.00 Różaniec Fatimski. Prosimy wziąć ze sobą światło. Jeżeli nie będzie padać to będzie procesja wokół kościoła.

W piątek 14 X Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Oświaty życzymy światła Ducha Świętego w pracy pedagogicznej. Tego dnia Różaniec po Mszy św. o godz.18.00 będzie odprawiony w ich intencji.

W sobotę 15.X o godz. 9.00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. dziękczynno-błagalna w 100-lecie Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej.

W sobotę 15.X w całej Polsce jest dzień pokuty za grzechy naszego narodu, w związku z tym po Mszy św. o godz. 18.00 różaniec w tej intencji.

Są wolne miejsca na Pielgrzymkę Służby Liturgicznej z rodzicami do Łagiewnik w dniu 15.X.2016 r. Cena 60,- zł, zapisy w zakrystii.

Wszystkich prowadzących własną działalność gospodarczą zapraszamy na spotkanie z ks. Grzegorzem Piątkiem ze Zgromadzenia Księży Sercanów, które odbędzie się we wtorek 18 października o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego. Temat spotkania: „Szef firmy, szef rodziny. Zarządzanie kryzysowe w ciężkich czasach” Szczegóły na plakacie w gablotach przy wyjściu z kościoła.

Już niedługo Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W kancelarii parafialnej w godzinach jej otwarcia można już zgłaszać wypominki za naszych zmarłych. Przyjmujemy na wypominki roczne czytane w niedziele przed Sumą, wypominki jednorazowe czytane 1 listopada w czasie procesji na cmentarzu lub 2 listopada w czasie nabożeństwa w kościele oraz na zbiorową Mszę świętą gregoriańską odprawianą przez cały listopad.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły:

”Polska - Syrii” – na czym ma polegać pomoc polskich rodzin dla Syryjczyków; „Analiza Houellebecqa” – co jest głównym błędem lewicy według jednego z największych obecnie myślicieli francuskich oraz

„Święty z Nowego Miasta” – o o. Honoracie Koźmińskim – niezwykłym polskim spowiedniku, do którego ludzie czekali w kolejce po kilka dni i który założył pod zaborami 26 zgromadzeń zakonnych.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in.:

„Klaps to nie bicie. Czy dobrzy, kochający swoje dziecko rodzice mogą dać mu klapsa?”; oraz

„Zachęta do wielkiej modlitwy pokutnej. Im bardziej pokuta wydaje się nie na czasie, tym bardziej jest potrzebna”.