XXIII Niedziela Zwykła

Dziękujemy zespołowi Claret Gospel z Afryki na czele ze swoim opiekunem
o. Romanem i życzymy dalszej radości w głoszeniu chwały Bożej oraz błogosławieństwa Bożego. Dziękujemy za piękne świadectwo żywej wiary. Po Mszy Św. będzie możliwość wsparcia misji oo. klaretynów w Afryce. O 17.00 w kościele koncert zespołu.

W czawrtek w dzień odpustu kancelaria nieczynna.

Dziś po Mszy Św. o 11.00 rozpocznie się festyn parafialnego zespołu Caritas. Będzie piknik, loteria (każdy głos wygrywa), atrakcje dla dzieci i dorosłych. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc potrzebującym. Zapraszamy.

Dziękujemy bardzo za ofiary na ogrodzenie kościoła 2 osobom za 500 i 50 zł, a także rodzinom z Niedziałki za dar modlitwy przy obrazie Matki Bożej i ofiarę 2380 zł.

Za tydzień na Mszy Św. o 11.00 odbędzie się obrzęd błogosławieństwa przyborów szkolnych, by nauce towarzyszyła pomoc Boża.

Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na wsparcie Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji. Pamiętajmy, żeby modlić się o powołania kapłańskie.

W środę wspomnienie bł. Ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela ss. loretanek.
O 18.00 w katedrze zostanie odprawiona Msza Św. w intencji zgromadzenia.

Siostry zapraszają na pielgrzymkę autokarową 11 września do Sanktuarium Maryjnego
w Loretto, gdzie odbędą się uroczystości z udziałem ks. Bpa Tadeusza Pikusa.
Wyjazd z placu za plebanią o 10.00. Powrót ok. 18.00. Koszt 25 zł. Zapisy w zakrystii.

W naszej parafii 8 września (w czwartek) Uroczystość Odpustowa Narodzenia N.M.P. Poprzedzi ją nabożeństwo 40-godzinne, które poprowadzi o. Korneliusz z zakonu cystersów. Msze Św. z naukami we wtorek, środę i czwartek o 6.30, 8.00, 9.30 i 18.00.
W te dni ciągła adoracja eucharystyczna w kościele po 9.30 do 18.00. Jest to nasze duchowe przygotowanie się do owocnego przeżycia Uroczystości Patronalnej naszej świątyni i parafii. Zachęcamy do licznego udziału. Nabożeństwo 40-godzinne zakończy się Uroczystą Mszą Św. i procesją eucharystyczną w czwartek o 18.00. Zapraszamy na nią wszystkie bielanki i sypaczki w uroczystych strojach, a także ministrantów i asystę procesji.

Spotkania bielanek odbywają się w każdą sobotę w sali na plebanii od 11.30 do 13.30. Obecność obowiązkowa.

Msza Św. w intencji Stefanii Sażyńskiej w 24 r. śm., jej rodziny, żołnierzy AK
i harcerzy Szarych Szeregów zostanie odprawiona w piątek 9 września o 8.00. Zaprasza gimnazjum ze Starej Niedziałki.

Spotkania modlitewne i formacyjne wspólnoty Odnowy w Duchu Św. będą się odbywały w czwartki. Początek – Msza Św. o 18.00, a później spotkanie w sali na plebanii. Pierwsze spotkanie w dniu odpustu parafialnego. Zapraszamy młodzież
i dorosłych.

Uroczyste rozpoczęcie roku formacyjnego Ruchu Światło-Życie w piątek o 18.00. Zapraszamy młodzież gimnazjalną, szkół średnich, studentów oraz rodziny z Domowego Kościoła. Dzieci klas II-VI zapraszamy na spotkania w soboty o 10.30.

Będą organizowane warsztaty muzyczne w parafii Huta Mińska 10-11.09. Szczegóły na plakacie

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” m.in.:

- „Świętość w białym sari” - ciekawe artykuły o kanonizowanej dziś św. Matce

Teresie z Kalkuty

- „Zapomniane okupacje” – na ile powszechna jest w świecie świadomość
o wielkiej ilości Polaków zabitych podczas II wojny światowej.

W nowym numerze „Idziemy” m.in.:

- o dożynkach diecezjalnych w Kałuszynie

- „Kształcenie i wychowanie” - Komu ma służyć szkoła – uczniom czy

nauczycielom?

- „Co z naszą wodą?” - Czy wzrosną rachunki za wodę i więcej zapłacimy za

mineralną w butelce? Wkrótce w Polsce zacznie obowiązywać nowe Prawo

wodne. Jak bardzo zmieni nasze życie?