XIX Niedziela zwykła

Bardzo serdecznie dziękujemy ks. Biskupowi Kazimierzowi Wielikosielcowi za słowo Boże i za modlitwę za nas kapłanów i całą naszą wspólnotę i życzymy by Bóg wspierał odradzający się Kościół na Białorusi. Życzymy też Bożej i ludzkiej pomocy w budowie kościoła w Homlu. Dziś po każdej Mszy św. można złożyć przed kościołem ofiarę na tę budowę.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy z wielką ofiarnością zaangażowali się w przyjęcie pielgrzymów z diecezji łomżyńskiej, podążających na Jasną Górę.

Dziękujemy Panu sołtysowi ze Starej Niedziałki i mieszkańcom za ofiarowanie poczęstunku.

Dziękujemy Paniom Jolancie Szydłowskiej i Mariannie Wysockiej z Restauracji „Pod Różami”, Panu Tadeuszowi Paździochowi z Restauracji „Stylowa”, Panu Sławomirowi Gromulskiemu z „Piekarni i Cukierni Gromulski” oraz tym wszystkim parafianom, którzy dostarczyli ciasta, napoje i worki na śmieci.

Dziękujemy paniom, które przygotowały obiad dla 70 księży, kleryków, sióstr zakonnych i porządkowych.

Dziękujemy tym, którzy obsługiwali pielgrzymów: młodzieży z Ruchu Światło – Życie, Odnowie w Duchu Świętym, Parafialnemu Zespołowi Caritas i wszystkim innym, którzy się w to włączyli.

Dziękujemy również za dar modlitwy w intencji pielgrzymów, a pielgrzymom za modlitwę za całą naszą wspólnotę parafialną. Bóg Zapłać za wszystko!

Dziękujemy bardzo rodzinom ze Starej Niedziałki, które przyjęły Matkę Bożą w znaku Obrazu Jasnogórskiego do swoich domów za dar modlitwy i za ofiarę w wysokości 1850,- zł.

Dziś z racji I Niedzieli miesiąca, po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Nie będzie procesji.

O godz. 17.00 w salce Domu Parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem Chrztu świętego.

We wtorek 9 sierpnia święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, patronki Europy.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na Dom św. Siostry Faustyny w Ostrówku - nasze diecezjalne Sanktuarium i Dom Rekolekcyjny.

Parafialny Zespół Caritas serdecznie prosi o przynoszenie fantów na loterię, która jest planowana podczas naszego festynu parafialnego. Do dnia dzisiejszego fanty dostarczyło tylko kilka osób i jest ich za mało. Jeśli nie uzbieramy odpowiedniej ilości fantów loteria nie odbędzie się. Tym samym nie będzie pieniędzy na pomoc dla podopiecznych Caritas, która to pomoc w okresie jesiennym jest dla wielu z nich niezbędna. Fanty można składać do koszy wystawionych w kościele. Bardzo liczymy na mobilizację parafian. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

Najnowszy numer tygodnika „Idziemy” zawiera reportaże z najważniejszych punktów pielgrzymki papieża Franciszka do Polski oraz specjalny dodatek z kazaniami i przemówieniami Ojca Świętego. Są też m.in. artykuły: ”To zapamiętam” – najważniejsze słowa i gesty papieża Franciszka z jego pielgrzymki do Polski; oraz „Franciszkiem po głowie” – skąd wynikają podwójne standardy w relacjach z pobytu papieża Franciszka w Polsce.

Specjalne wydanie tygodnika „Gość Niedzielny” zawiera relacje ze Światowych Dni Młodzieży, wrażenia uczestników oraz komentarze i podsumowania tych pięknych dni.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przyjęcia, w naszej parafii, pielgrzymów łomżyńskich idących na Jasną Górę.

Paniom Jolancie Szydłowskiej i Mariannie Wysockiej z Restauracji pod Różami, Panu Tadeuszowi Paździochowi z Restauracji Stylowa, Panu Sławomirowi Gromulskiemu z Piekarni i Cukierni Gromulski oraz tym wszystkim parafianom, którzy dostarczyli ciasta i napoje.

Dziękujemy także tym, którzy obsługiwali pielgrzymów: młodzieży z Ruchu Światlo – Życie, Odnowie w Duchu Świętym, Parafialnemu Zespołowi Caritas i wszystkim innym, którzy się w to włączyli.

Bóg Zapłać za wszystko!

Parafialny Zespół Caritas serdecznie prosi o przynoszenie fantów na loterię, która jest planowana podczas naszego festynu parafialnego. Do dnia dzisiejszego fanty dostarczyły tylko trzy osoby i jest ich za mało. Jeśli nie uzbieramy odpowiedniej ilości fantów loteria nie odbędzie się. Tym samym nie będzie pieniędzy na pomoc dla podopiecznych Caritas, która to pomoc w okresie jesiennym jest dla wielu z nich niezbędna. Fanty można składać do koszy wystawionych w kościele. Bardzo liczymy mobilizację parafian. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!