XVI Niedziela Zwykła

Serdecznie dziękujemy ks. Henrykowi za słowo Boże i za modlitwę za nas kapłanów i całą naszą wspólnotę i życzymy księdzu by Bóg wspierał odradzający się Kościół na Białorusi.

Dziękujemy pewnej osobie za ofiarę 100,- zł. na ogrodzenie kościoła. Dziękujemy rodzinom ze Starej Niedziałki, które przyjęły Matkę Bożą w znaku Obrazu Jasnogórskiego za ofiarę 1860,- zł na kościół.

Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej, zaś o godz. 17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych w salce Domu Parafialnego.

Z racji przypadającego w przyszłym tygodniu w poniedziałek 25.07 Dnia Św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, w przyszłą niedzielę 24.07, po każdej Mszy św. będziemy święcić samochody i inne pojazdy oraz modlić się o bezpieczeństwo na drogach. Zapraszamy wszystkich kierowców, szczególnie tych, którzy nie zdążyli na poświęcenie samochodu przed wakacjami.

4 sierpnia, po raz kolejny przez teren naszej parafii będzie przechodziła Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. Pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy św. w naszym kościele, a następnie planowany jest godzinny odpoczynek. Zgodnie z tradycją parafia organizuje dla pielgrzymów posiłek. Prosimy między innymi o wodę i napoje oraz jedzenie np. ciasta. Wodę można przywozić wcześniej, ciasta natomiast dopiero 3sierpnia lub 4 sierpnia rano.

Jak co roku, Parafialny Zespół Caritas, podczas pikniku parafialnego z okazji Odpustu, będzie organizował loterię fantową. Dochód z loterii przeznaczy na pomoc dla potrzebujących. Zwracamy się z gorącą prośbą do parafian o przynoszenie fantów, które można składać do kosza wystawionego w kościele. Z góry składamy serdeczne Bóg Zapłać!

W nadchodzącym tygodniu w naszej parafii będziemy gościć pielgrzymów w Ukrainy, którzy będą przeżywać I cz. Światowych Dni Młodzieży, czyli Dni w Diecezji. Zapraszamy do udziału w następujących wydarzeniach:
Środa - 20 lipca:

17:00 - Zawiązanie wspólnoty

18:00 - Eucharystia

Czwartek - 21 lipca:

od 10 do 13
- Strefa Integracji - na boisku SP nr 6 przy ul. Sosnkowskiego - mecz POLSKA - UKRAINA oraz Kawiarenka ŚDM

- Strefa Modlitwy w Klasztorze Sióstr Loretanek przy pl. Kilińskiego przed ikoną Bożego Narodzenia

Piątek - 22 lipca

20:30 - Apel Jasnogórski w Klasztorze Sióstr Loretanek

Niedziela - 24 lipca

18:00 - Eucharystia dziękczynna na zakończenie tygodnia ŚDM w Diecezji.

W zakrystii po mszy św. można jeszcze nabyć bezpłatne bilety wejściówki na wydarzenie centralne w Warszawie-Tarchominie w sobotę - 23 lipca.

Szczegóły dotyczące Światowych Dni Młodzieży w Diecezji znajdują się w gablotach przed kościołem.

Zapraszamy wszystkich pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży oraz parafian do Miejskiej Strefy Kultury zlokalizowanej w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu. Od 20 do 24 lipca odbywać się tam będą koncerty, warsztaty, atrakcje sportowe i turystyczne.

Będzie możliwość zobaczenia wystawy „Jan Paweł II. Źródła”. Strefa otwarta jest w godzinach 10.00 – 22.00.

W czwartek, 21 lipca zapraszamy na pl. Piłsudskiego na koncert „Wiara. Nadzieja. Miłość” z udziałem gwiazd polskiej sceny muzycznej a także orkiestry i chóru pod batutą Piotra Rubika. Koncert zaczyna się o godz. 19.30.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej www.CentrumJP2.pl.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły: ”Mistrz jest jeden” – o portugalskiej drużynie piłkarskiej i innych sportowcach tego kraju, którzy nie ukrywają swojej wiary; „Ojczyzna Oazy” – o początkach ruchu oazowego i o dzisiejszym centrum oazowym w Krościenku, gdzie obecnie rezyduje moderator generalny Ruchu Światło-Życie, którym jest ks. Marek Sędek, poprzedni proboszcz naszej parafii oraz „Ludzie i symbole” – przeciętny Niemiec widzi, że przybysze zaczynają mieć już w jego kraju więcej praw, niż on sam. .

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Biali bracia ze wzgórza” – w Czechach niewiele osób regularnie chodzi do kościoła, tymczasem powstał tam klasztor Trapistów o bardzo surowej regule. Dziś mieszka w nim 25 mnichów. Większość z nich to młodzi Czesi.; oraz „Kornik w królestwie żubra” - o drzewach w Puszczy Białowieskiej, które przegrywają z kornikami.