XV Niedziela Zwykła

Dziękujemy ks. Zbigniewowi za słowo Boże i świadectwo i życzymy pomocy Bożej w posłudze misyjnej. Po Mszy św. przed kościołem można złożyć ofiary na wsparcie jego działalności misyjnej.

Ofiary zebrane dziś na tacę będą przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z przybyciem ok. 70 osób z Ukrainy na Światowe Dni Młodzieży. Będą oni w naszej parafii przez 5 dni, w czasie których parafia ma zapewnić im i wolontariuszom m.in. obiady, przejazdy i pokryć inne koszty związane z ich pobytem.

W poniedziałek 11 lipca święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

Parafialne Centrum ŚDM zaprasza:

- pielgrzymów udających się na tygodniowy wyjazd do Krakowa na ŚDM na spotkanie jutro 11 lipca o godz. 19.00 w salce Domu Parafialnego.

- wolontariuszy Dni w Diecezji na spotkanie we wtorek 12 lipca o godz. 19.00 w salce Domu Parafialnego.

- rodziny goszczące w naszej parafii pielgrzymów na ŚDM na spotkanie w czwartek 14 lipca o godz. 19.00 w salce Domu Parafialnego.

W sobotę 16 lipca przypada wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, patronki zakonów karmelitańskich.

Siostry Karmelitanki z Nowych Osin bardzo serdecznie zapraszają na Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel wraz z poprzedzającym ją Triduum, w dniach 13-16 lipca (środa-sobota). Msze św. z naukami maryjnymi będą sprawowane o godz. 18.00. Triduum poprowadzi o. Antoni Rachmajda, karmelita bosy z Wrocławia. W dniu Uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza.

Siostry Karmelitanki z Nowych Osin bardzo dziękują za wsparcie materialne, jakiego doznały od naszych parafian i zapewniają o modlitwie. Nadal można udzielać im swojego wsparcia przez złożenie ofiary w klasztorze.

W przyszłą niedzielę:

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Msza św. o godz. 12.30 będzie Mszą św. zbiorową - intencje można składać w tygodniu w kancelarii.

- o godz. 17.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych w salce Domu Parafialnego.

Za tydzień przyjedzie ks. Henryk z Białorusi. Będzie mówił kazania, a po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary na budowę kościoła w Wołożynie na Białorusi.

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu ze względu na urlopy nie ma w niedziele Mszy świętej o godz. 16.00. W dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 8.00.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły: ”Co da nam szczyt NATO? ” – co wnosi warszawski szczyt NATO do naszego bezpieczeństwa; „Bergoglio w obronie człowieka” – jak kard. Bergoglio piętnował grzechy i nowe formy niewolnictwa w Argentynie oraz „Prześladowcy nie biorą urlopu” – o prześladowaniu chrześcijan w Afryce.

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł: „O sztuce rozeznawania duchów” – w jaki sposób rozróżnić, czy jesteśmy natchnieni przez Bożego Ducha, czy kuszeni przez Nieprzyjaciela oraz jest dołączony obrazek ze św. Janem Pawłem II z modlitwą za Światowe Dni Młodzieży 2016.