XII Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym

- po Mszach świętych poświęcenie pojazdów i modlitwa o bezpieczne wyjazdy wakacyjne. Poświęcenie będzie się odbywało tradycyjnie przy bramie kościoła od ul. Ogrodowej. Prosimy o podjeżdżanie w kierunku ul. Warszawskiej.

- o godz. 12.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana w int. ś.p. prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego a także dziękczynna w int. naszego byłego proboszcza ks. prałata Stanisława Wołosiewicza w 50-lecie kapłaństwa. Życzymy mu dużo Łask Bożych, opieki Matki Bożej Hallerowskiej i zdrowia.

Z racji 3 niedzieli miesiąca, po Msza św. o godz. 12.30 jest zbiorowa a po niej Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.

- konferencja dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w salce Domu Parafialnego.

Za dzisiejsze ofiary przeznaczone  na budowę kościoła w Budach Barcząckich  serdecznie dziękujemy a ks. proboszczowi Adamowi wraz z jego wspólnotą parafialną życzymy wytrwałości i Bożej pomocy w budowie świątyni.

We wtorek, 28 czerwca przypada ósma rocznica ingresu Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC do Katedry Warszawsko-Praskiej, natomiast 14 lipca – dzień jego imienin. Z racji na wyjazdy wakacyjne Msza Święta koncelebrowana, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa będzie miała miejsce w Katedrze Św. Michała Archanioła i św. Floriana 21 czerwca br. (wtorek) o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tym wspólnym dziękczynieniu i modlitwie w intencjach naszego Pasterza. Ks. Arcybiskupowi życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa

Parafialne Centrum ŚDM zaprasza wolontariuszy i pielgrzymów na spotkanie we wtorek 21.06 o godz. 19.00 w salce Domu Parafialnego.

W piątek 24.06 Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze święte tego dnia w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. Msze św. o godz. 15.00 i 18.00 są zbiorowe jak w każdy piątek. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

Św. Jan Chrzciciel jest patronem naszego miasta. O godz. 17.00 w parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku Maz. Ks. Bp Kazimierz Romaniuk odprawi Uroczystą Mszę św. z udziałem władz samorządowych naszego miasta. Po Mszy św. będzie wiele atrakcji. Organizatorzy serdecznie zapraszają na to świętowanie.

W związku z kończącym się rokiem szkolnym w piątek 24 czerwca o godz. 8.00 zostanie odprawiona  Msza święta dziękczynna z prośbą o szczęśliwe i bezpieczne wakacje. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli wraz z pocztami sztandarowymi szkół. Spowiedź przez cały tydzień na Mszach św. o godz. 6.30, 7.00, 8.00 i 18.00.

Zapraszamy członków Ruchu Światło – Życie wraz z rodzinami na uroczystą Mszę Św.  na zakończenie roku formacyjnego w najbliższy piątek 24.06 o godz. 18.00.

Msza św. na zakończenie roku Liturgicznej Służby Ołtarza w sobotę 25.06 o godz. 9.30. Spotkanie z rodzicami ministrantów wyjeżdżających na obóz wakacyjny będzie w poniedziałek 27.06 o g. 19.00.

Wczoraj u nas odbyły się finały naszej diecezjalnej ligi piłkarskiej. Nasze drużyny gimnazjum i open obroniły tytuły mistrzowskie, podstawówka zajęła 4 miejsce. Dziękujemy Dyrekcji i Pracownikom Szkoły Podstawowej nr 2 za całoroczne udostępnienie boiska i organizację finałów. Serdecznie dziękujemy wszystkim pomagającym przy organizacji finałów.

W ubiegłym tygodniu ks. Proboszcz był u Sióstr Karmelitanek w Osinach i zapoznał się z ich sytuacją. Ponieważ żyją za ścisłą klauzurą nie mogą pracować zawodowo i cierpią niedostatek. Zachęcamy do wsparcia materialnego przez złożenie ofiary w klasztorze. Siostry odwdzięczą się modlitwą. Nie zapominajmy o siostrach, które modlą się za nas i wypraszają nam łaski.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” są m.in. artykuły: ”Słowa Jezusa spoza Ewangelii” – co znajdziemy w rozmaitych źródłach starożytnych na temat słów Jezusa, których nie zapisano w Ewangeliach i „Chwała męczenników” – przejmujące świadectwo życia chrześcijan w Korei Południowej;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. dokładny plan wizyty papieża Franciszka w Polsce;

W dwumiesięczniku „Miłujcie się” m.in. artykuły: „Bóg po raz kolejny uchyla rąbka tajemnicy – o cudzie eucharystycznym w Legnicy”, „Dlaczego genialny kod programowy znajdujący się w ludzkim DNA wskazuje na nieskończoną mądrość i inteligencję Boga” oraz „Co przysięgają przy ołtarzu małżonkowie ślubując sobie uczciwość małżeńską”.