IX Niedziela Zwykła

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania Procesji Eucharystycznej z okazji Święta Bożego Ciała.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wybudowanie 4 ołtarzy i przyozdobienie ich, Władzom Miasta i Powiatu za uprzątnięcie trasy procesji i życzliwość, Policji, Straży Miejskiej i OSP z Mińska za zabezpieczenie trasy procesji i pilnowanie porządku.

Dziękujemy też panom organiście i kościelnemu, siostrze zakrystiance, Chórowi Parafialnemu, Służbie Liturgicznej, dzieciom komunijnym i ich rodzicom, paniom z Kółek Żywego Różańca i starszej Służbie Liturgicznej niosącej baldachim, chorągwie i feretrony oraz wszystkim parafianom i gościom za czynny udział we Mszy św. i procesji i za dar modlitwy.

Do czwartku włącznie zapraszamy na Nieszpory o Najświętszym Sakramencie połączone z Nabożeństwem i Procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Dzisiaj będą one o godz. 17.00 natomiast w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.

W czwartek, na zakończenie oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków wykonanych z ziół i kwiatów

W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.

Tydzień temu do I Komunii świętej przystąpiło 70 dzieci. Dziękujemy bardzo rodzicom za ofiarowanie 1480,- zł, na potrzeby kościoła a także 21 dzieciom za ofiarowanie 570,- zł na misje. W sumie od 70 dzieci z trzech grup przekazaliśmy na misje 3570,- zł..

Dziękujemy za indywidualne ofiary na ogrodzenie kościoła i cmentarza: pewnej pani za 200,- zł, pewnemu panu za 500,- zł., innemu panu za 100,- zł., parafiance za 100,- zł., za ofiarę 100,- zł. od dziecka komunijnego i 100,- zł. od rodziny ze Starej Niedziałki.

Dziś o godz. 11.00, w naszym kościele zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana w int. miasta i mieszkańców z okazji 595 rocznicy nadania praw miejskich oraz w 135 rocznicę powstania OSP w Mińsku Mazowieckim.

W tym tygodniu przypada I czwartek,  I piątek i I sobota miesiąca.

W I czwartek miesiąca nabożeństwo za kapłanów i o powołania kapłańskie po Mszy św. o godz. 8.00.

W I piątek spowiedź rano w czasie Mszy świętych, natomiast po południu od godz. 17.30. Kapłani, jak co miesiąc udadzą się w I piątek do chorych z komunią świętą o godz. 9.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte tego dnia o godz. 6.30, 8.00, 15.00 i 18.00. Msze św. o godz. 15.00 i 18.00 są zbiorowe jak w każdy piątek. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje post piątkowy.

W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rodzinnych Róż Różańcowych.

Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza młodzież na ogólnopolskie czuwanie  na polach lednickich połączone z pielgrzymką do Gniezna w dniach 4 i 5 czerwca br. Zapisy i szczegóły wyjazdu  po Mszy świętej w zakrystii, a w ciągu tygodnia w kancelarii.

W przyszłą niedzielę 5 czerwca z racji I Niedzieli Miesiąca po Mszy św. o godz. 12.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu, Procesja Eucharystyczna i spotkanie Kółek Żywego Różańca.

Najbliższa konferencja dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w niedzielę 5 czerwca o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

Za tydzień w czasie ogłoszeń będą zbierany na budowę Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

Za tydzień po każdej Mszy św. będą zbierane są podpisy przeciw zabijaniu nienarodzonych. Wymagany numer PESEL.

We wtorek 7 czerwca o godz. 18.00 w naszym kościele ks. Grzegorz Piątek z Krakowa odprawi Mszę św. w int. osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Po Mszy św. w salce domu parafialnego odbędzie się drugie spotkanie Klubu Katolickich Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT. Temat spotkania:  „Twoja praca ma głęboki sens.” Szczegóły na plakacie oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd wakacyjny dla dzieci do Mikoszewa w dniach 5 – 14 lipca. Więcej informacji i zapisy u s. Margaret lub s. Joanny.

Przychodząc do kościoła pamiętajmy, że jesteśmy w domu Bożym. Obowiązuje tu odpowiedni strój, który ma wyrażać szacunek wobec Chrystusa. Prosimy mężczyzn o zakładanie długich spodni i koszul z minimum krótkimi rękawami, a kobiety o odpowiednio długie sukienki/spódnice, stroje bez dekoltów i także z minimum krótkimi rękawami. Taki strój określamy skromnym. Pasuje wtedy do uczestniczenia w sakramentach i pobytu w kościele.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Prześladowani w Europie” – o bierności niemieckich władz wobec prześladowania chrześcijańskich uchodźców przez muzułmanów; „Papież Franciszek, jakiego nie znacie” – zamiast słuchać o papieżu, posłuchajmy papieża oraz „Cała prawda o Clintonach”. W tygodniku „Idziemy” i w tygodniku „Gość Niedzielny” artykuły o Słudze Bożym Stefanie Kardynale Wyszyńskim z racji 35 rocznicy jego śmierci..