Zesłąnie Ducha Świętego

Witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Emila Parafiniuka - Diecezjalnego Koordynatora Światowych Dni Młodzieży wraz z wolontariuszami Diecezjalnego Centrum ŚDM, którzy będą mówili o przygotowaniach do spotkania z papieżem Franciszkiem w Krakowie w lipcu b.r. roku..

W dniu dzisiejszym:

- obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To święto kończy czas paschalny i jednocześnie okres Komunii świętej wielkanocnej. Od jutra rozpoczynamy okres zwykły roku liturgicznego.

- o godz. 11.00 uroczystość I Komunii świętej dzieci ze SP przy ul. Siennickiej. Od jutra, w ramach tzw. Białego Tygodnia, dzieci wraz z rodzicami będą uczestniczyły w wieczornych Mszach świętych oraz Nabożeństwach Majowych.

- po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej.  Dzisiejsza Msza św. o godz. 12.30 jest Mszą  św. zbiorową.

- konferencja dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

- spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z obu grup o godzinie 19.00.

- po Mszach św. zbierane są podpisy poparcia dla projektu Ustawy ograniczającej handel w niedzielę przygotowanego przez Związek Zawodowy NSZZ Solidarność.

W poniedziałek 16 maja Uroczystość św. Andrzeja Boboli Kapłana i Męczennika –Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Msze św. w tym dniu w naszym kościele o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 9.30.

W środę 18 maja o godz. 6.30 wyruszy autokarowa pielgrzymka dzieci komunijnych oraz ich rodziców do Gietrzwałdu. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u p. Eli, katechetki.

Dar na misje od dzieci komunijnych i ich rodziców – 2240,- zł.

W czwartek 19 maja Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

Rodziny, które zadeklarowały przyjęcie pielgrzymów do swoich domów, w ramach dni w Diecezji zapraszamy na Mszę św. w najbliższą sobotę 21 maja o godz. 18.00.

Siostry Loretanki zapraszają całe rodziny na piknik Anielski  do Loretto  w najbliższą sobotę 21 maja. Szczegóły na plakacie.

W przyszłą niedzielę, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, o godz. 11.00 trzecia grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin Mszy świętych. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w najbliższy piątek 20 maja od godz. 15.00 do 16.00.

Są jeszcze wolne intencje na Msze święte w tym tygodniu w środę i czwartek w godz. porannych.

Krajowe Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza do udziału w Rekolekcjach Pracowników Służby Zdrowia i 92 Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę w dniach 20-22 maja 2016 r. Szczegóły na stronie internetowej naszej Diecezji.

Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza młodzież na ogólnopolskie czuwanie  na polach lednickich połączone z pielgrzymką do Gniezna w dniach 4 – 5.06.2016 r. Zapisy i szczegóły wyjazdu  po Mszy świętej w zakrystii, a w ciągu tygodnia w kancelarii.

RAMOWY PLAN

4:00 - Wyjazd
ok. 8:00 - Wejście na pola Lednickie

00:00 - przejście przez bramę III Tysiąclecia
01:00 - Zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym w Gnieźnie
9:00 - Śniadanie
10:15 - Eucharystia w Katedrze Gnieźnieńskiej
- Zwiedzanie Gniezna
14:00 - Wyjazd
ok. 20:00 - Powrót do Mińska
Koszt wyjazdu 100 zł

Dziękujemy bardzo za ofiary na ogrodzenie kościoła: panu z ul. Śniadeckich za ofiarę 200,- zł., oraz pewnej pani za ofiarę 500,- zł.

Dziękujemy osobie, która ofiarowała dywanik w Kaplicy Adoracji. Będzie on używany w czasie Liturgii Wielkiego Piątku.

Dzisiaj odbywa się finał kampanii polegającej na próbie pobicia Rekordu Guinnessa  w ułożeniu jak najdłuższego ciągu złotówek. Zebrane w ten sposób środki zasilą fundusz Caritas Dzieciom, który służy dofinansowaniu letnich wyjazdów, leczenia i rehabilitacji najuboższych dzieci oraz dopłacie do utrzymania i wyposażenia świetlic Caritas. Przed kościołem wolontariusze zbierają pieniądze do puszek.  Od godziny 12., na skwerku od strony ulicy Ogrodowej, zebrane do tej pory środki będą układane w jeden ciąg. Można ufundować metr dobra, czyli 44 złotówki albo wrzucić nawet niewielką kwotę do puszki.  Serdecznie prosimy parafian o wsparcie tego dzieła. Bóg Zapłać!

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Komunia po wielkopolsku” – jak można przeżywać I Komunię św.; „Trzeba prosić Ducha” – o darach Ducha św. oraz „Miłosierdzie czy pobłażliwość” – o Sakramencie Pokuty. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. nadzwyczajny dodatek o zamachu na Jana Pawła II.