VI Niedziela Wielkanocna

Dziś I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i Procesja Eucharystyczna. Zachęcamy panów do włączenia się do Asysty Procesyjnej.

Konferencja dla rodziców i chrzestnych dziś o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

We wtorek 3 maja Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski – Patronki naszej Ojczyzny. Msze św. w tym dniu w naszej świątyni o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 18.00. Natomiast o godz. 12.00 Msza święta z udziałem władz miasta przy pomniku Konstytucji 3 Maja. Nabożeństwo majowe tego dnia w kościele po Mszy św. o godz. 18.00.

W środę 4 maja wspomnienie św. Floriana, patrona naszej diecezji.

W I czwartek miesiąca nabożeństwo za kapłanów i o powołania kapłańskie po Mszy św. o godz. 8.00.

W I piątek miesiąca spowiedź popołudniowa o godz. 15.00 również dla dzieci komunijnych i ich rodzin.

Kapłani, jak co miesiąc udadzą się do chorych z Komunią świętą o godz. 9.

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Św. rozpoczyna się w piątek po Mszy św. wieczornej.

W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie z Różami Różańca Rodzinnego.

W przyszłą niedzielę w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego na Mszy św. o godz. 11.00 pierwsza grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii świętej. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie tego dnia innych godzin Mszy świętych.

Za tydzień ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie bezpośrednio po Mszy świętej wieczornej, natomiast w niedziele o godz. 17.00.

Przypominamy o akcji zbierania złotówek na pomoc dzieciom, organizowanej przez Caritas w ramach próby pobicia Rekordu Guinnessa. Bliższe informacje znajdują się na plakatach i  pod chórem, na skarbonie Caritas, gdzie można także wrzucać pieniądze przeznaczone na ten cel. Serdecznie prosimy parafian o zaangażowanie się w to dzieło.

Rodzice dzieci, które w ubiegłą niedzielę przeżywały Rocznicę I Komunii św. złożyli dar w wysokości 3140 zł. Pieniądze te zostały przeznaczone na umeblowanie zakrystii. Bardzo serdecznie dziękujemy.

Parafialne Centrum Światowych Dni Młodzieży prosi o ostateczne zapisywanie się na wyjazd do Krakowa na spotkanie z Ojcem świętym. Szczegółowe informacje u ks. Marcina.

Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza wszystkich prowadzących własną działalność na Mszę św. we wtorek 10 maja o godz. 18.00, a następnie na inauguracyjne spotkanie Klubu Katolickich Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT. Spotkanie poprowadzi ks. Przemysław Król ze Zgromadzenia Księży Sercanów. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Piekło go nie zmogło” – sylwetka o. Mariana Żelazka, który po ocaleniu z Dachau całe życie poświęcił służbie najuboższym w Indiach; „Zwyciężyła dzięki wierze” – o sudańskiej chrześcijance, która nawet skazana na śmierć nie wyparła się Chrystusa oraz „Jadę do Krakowa” – jak młodzież z Portugalii i Brazylii przygotowuje się do Światowych Dni Młodzieży. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: „Wolni niewolnicy” – o takiej niewoli, która nie boli. Jak rozumieć słowa o oddaniu się Maryi w niewolę; „By do pierwszego starczyło” - rodzice trojga dzieci, od lat w ramach ośrodka Fundacji Światło–Życie „Zakkai” prowadzą kursy związane z biblijnym spojrzeniem na finanse.

Jest również najnowszy numer dwumiesięcznika „Miłujcie się”.