V Niedziela Wielkanocna

Bóg zapłać za ofiary złożone na Radio Maryja i TV Trwam. W sumie zebrano 3250 zł.

Dziękujemy też za dzisiejsze ofiary na Ukrainę.

Dziś o godz. 11.00 dzieci z naszej parafii będą przeżywały Rocznicę I Komunii Świętej. Dzieci i rodziców polecamy modlitwom parafian. Prosimy osoby nie związane z tą uroczystością o wybranie innych godzin Mszy świętych.

Po raz jedenasty przejdzie dziś ulicami Warszawy Marsz Świętości Życia.

Ks. Abp Henryk Hoser SAC, Biskup Warszawsko-Praski zaprasza serdecznie całe rodziny, środowiska parafialne, grupy i wspólnoty oraz wszystkich zaangażowanych w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszej Diecezji do licznego udziału w tym wydarzeniu.

Wymarsz z Katedry Warszawsko-Praskiej bezpośrednio po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 11.00. Uczestnicy marszu na Placu Zamkowym spotkają się z wiernymi z Archidiecezji Warszawskiej. Stamtąd wspólne przejście w kierunku Bazyliki św. Krzyża, aby manifestować radość z daru życia oraz obronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

W poniedziałek 25 kwietnia przypada święto św. Marka Ewangelisty. Wszystkim solenizantom, a zwłaszcza ks. Biskupowi Markowi Solarczykowi i naszemu byłemu proboszczowi, ks. Markowi Sędkowi składamy najserdeczniejsze życzenia.

W piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła, patronki Europy.

W przyszłą niedzielę konferencja dla rodziców i chrzestnych o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

Za tydzień rozpoczynają się nabożeństwa majowe. Odprawiane będą w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.00.

Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, wspólnie z innymi Diecezjalnymi Caritas, bierze udział w Kampanii polegającej na próbie pobicia Rekordu Guinnessa w ułożeniu jak najdłuższego ciągu złotówek. Jeden metr to 44 złotówki. Zebrane w ten sposób środki zasilą fundusz Caritas Dzieciom. Będzie on służył dofinansowaniu letnich wyjazdów najuboższych dzieci, dopłacie do utrzymania i wyposażenia świetlic oraz wsparciu dzieci potrzebujących leczenia i rehabilitacji. W naszym mieście Kampanię, trwającą od 25 kwietnia do 15 maja 2016 r., organizuje Parafialny Zespół Caritas. Zbiórka będzie prowadzona także poza terenem naszego kościoła np. w szkołach i niektórych sklepach. Bliższe informacje znajdują się pod chórem, na skarbonie Caritas, gdzie można także wrzucać pieniądze przeznaczone na ten cel. Serdecznie prosimy parafian o zaangażowanie się w to dzieło.

Moderator Diecezjalny „Żywego Różańca” zaprasza serdecznie wspólnoty różańcowe i wszystkich modlących się na różańcu na diecezjalne spotkanie modlitewne w parafii Matki Bożej z Lourdes w Warszawie w sobotę 30 kwietnia 2016 r. Bliższe informacje w gablocie.

Jak słyszeliśmy, p. Tadeusz uwielbiał Boga pięknym śpiewem. Kto chciałby nabyć jego płytę, może to uczynić po Mszy św. przed kościołem.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Ratowały nie tylko Żydów” – jak siostry ze zgromadzenia sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi uratowały podczas wojny ponad 750 Żydów oraz artykuł o wymodleniu narodzenia pięciorga dzieci przez wspólnotę różańcową rodziców w parafii Dąbrówka – poprzedniej parafii naszego ks. Proboszcza. W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuł „Znamiona cudu” – o nadzwyczajnym wydarzeniu eucharystycznym w kościele pw. św. Jacka w Legnicy, gdzie na konsekrowanej Hostii pojawił się fragment tkanki z ludzkiego serca.