V Niedziela Zwykłą

Dziś I Niedziela Miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, procesja eucharystyczna i spotkanie dla kółek różańcowych. Na wszystkich Mszach św. będą dziś dawane świadectwa przez członków Róż Różańcowych Rodzinnych, czyli rodziców modlących się za dzieci. Konferencja dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w dziś o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego.

W najbliższą środę – Popielec, rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.00, 18.00 i 20.00.

Przypominamy przepisy postne Kościoła:

- wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje we wszystkie piątki całego roku oraz w Środę Popielcową wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia;

- post ścisły, czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkich pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.

W środę 10 lutego z racji Popielca kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W każdy piątek Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w naszym kościele jest odprawiana o godz. 16.00 – z udziałem dorosłych, o 17.00 – z udziałem dzieci i o 19.00 – z udziałem młodzieży, małżeństw i wszystkich chętnych.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną i procesją z Najświętszym Sakramentem o godz. 17.00.

W czwartek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i związany z nim Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy tego dnia wszystkich chorych na dodatkową Mszę Świętą z Sakramentem Namaszczenia Chorych. Zostanie ona odprawiona w czwartek o godz. 9.30.

Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 lutego o godzinie 19.00.

Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na budowę kościoła w Budach Barcząckich.

Kurs przedmałżeński w naszej parafii rozpocznie się w poniedziałek 14 marca o godz. 19.00. Spotkania będą raz w tygodniu w poniedziałki w salce w domu parafialnym. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

W ubiegłą niedzielę udało się zebrać na ogrzewanie naszego kościoła sumę 4200,- zł. Dziękujemy za wszystkie złożone na ten cel ofiary.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Bioenergoterapia – leczenie czy magia” – czy bioenergoterapia jest bezpieczna i „Jaka jest wiara Polaków” – wg badań najbardziej wierzącymi są nauczyciele.

W tygodniku „Gość Niedzielny” w artykule o sumieniu - „Lustro dane przez Boga” słowa św. Faustyny z jej Dzienniczka gdzie m. in. pisze, że do spowiedzi przychodzimy po uleczenie i wychowanie .

Kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

Wizyta duszpasterska rozpoczyna się w soboty od godz. 9, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.