III Niedziela Zwykła

W dniu dzisiejszym:

- Zespół Klasyczne Anioły z Kijowa da koncert kolęd o godz. 17.00 i włączy się w oprawę liturgiczną wszystkich Mszy świętych. Po Mszach św. będą rozprowadzane płyty z nagraniami tego zespołu. Szczegóły na plakacie.

- po Mszy św. o godz. 12.30 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 będą wystawiały jasełka.

- spotkanie dla wszystkich kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o godzinie 19.00.

W przyszłą niedzielę 31 stycznia:

- na każdej Mszy św. w czasie ogłoszeń będą zbierane ofiary na ogrzewanie kościoła.

- przed i po Mszach św. będzie możliwość nabycia w kościele różnej wielkości obrazów naszej Matki Bożej Hallerowskiej - na płótnie i nie tylko. Może to być doskonały prezent, jak i pamiątka z naszej świątyni.

- po Mszy św. o godz. 12.30 koncert Chóru Cantate Domino i Chóru Kameralnego Miasta Sulejówek.

- na Mszy św. o godz. 16.00 z udziałem Zgromadzeń Zakonnych z obu dekanatów Mińska Mazowieckiego będziemy się modlić za osoby konsekrowane i o powołania zakonne.

7 lutego o godzinie 17.00 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych.

Kolejne spotkanie dla chętnych na wyjazd do Krakowa na ŚDM odbędzie się w czwartek 28 stycznia o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego.

W poniedziałek 25 stycznia Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła, natomiast w czwartek 28 stycznia Wspomnienie liturgiczne Św. Tomasza z Akwinu. Jest to dzień imienin naszego ks. Tomasza. Wszystkim solenizantom na czele z ks. Tomaszem życzymy obfitych łask Bożych.

Zmarła pani Daniela Adamiec - matka naszego pana organisty. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w naszym kościele we wtorek 26 stycznia o godz. 12.30. Panu organiście i jego rodzinie składamy wyrazy współczucia.

Dziękujemy panom Jerzemu Żaczkowi i Jackowi Uścińskiemu z Mińska Mazowieckiego z ul. Małopolskiej za nieodpłatne wykonanie poręczy przy schodach do Domu Parafialnego.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in.:

- o filmie „Bernadetta. Cud w Lourdes”, który 29 stycznia wchodzi na ekrany polskich kin i opowiada o historii objawień w Lourdes dokąd co roku przybywa sześć milionów pielgrzymów

- artykuł: „Więźniów pocieszać.” – polecenie niesienia pociechy więźniom u niejednego chrześcijanina wywołuje sprzeciw, narusza bowiem zasadę sprawiedliwości. Dlaczego pocieszanie więźniów należy do uczynków miłosierdzia względem ciała;

W tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. specjalny dodatek „Gest na miarę epoki” poświęcony wymianie listów pomiędzy episkopatami Polski i Niemiec w 1965 roku. To wtedy padły słynne słowa: „Wybaczamy i prosimy o wybaczenie”.

Kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

Wizyta duszpasterska rozpoczyna się w soboty od godz. 9, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.