II Niedziela Zwykła

Dziś po Mszy św. o godz. 12.30 Nabożeństwo do Matki Bożej Hallerowskiej. Dzisiejsza Msza św. o godz. 12.30 jest Mszą św. zbiorową.

Na każdej Mszy św. Siostry Loretanki będą dawały świadectwo o swoim życiu zakonnym. W czasie ogłoszeń będą zbierały na tacę ofiary na budowę kościoła w Sanktuarium w Loretto.

O godzinie 17.00 w sali domu parafialnego konferencja dla rodziców i chrzestnych.

Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z Gimnazjum nr 2 i z pozostałych Gimnazjów odbędzie się w dziś o godzinie 19.00.

W piątek 22 stycznia o godz. 11.00 Msza św. w int. Szkoły z ul. Siennickiej.

Wolontariusze ŚDM oraz młodzież z Ruchu Światło-Życie zapraszają dzieci i młodzież na Bal Karnawałowy 23 stycznia od godz. 14, który odbędzie się w salkach Domu Parafialnego. Przewidywany koszt udziału to 10 zł. Mile widziane przebranie.

Zapisy w zakrystii po Mszach świętych i w tygodniu w kancelarii.

W przyszłą niedzielę 24 stycznia po Mszy św. o godz. 12.30 dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 będą wystawiały jasełka.

Również w przyszłą niedzielę zespół Klasyczne Anioły z Kijowa da koncert kolęd o godz. 17.00 i włączy się w oprawę liturgiczną wszystkich Mszy świętych. Po Mszach św. będą rozprowadzane płyty z nagraniami tego zespołu. Szczegóły na plakacie.

Chodząc po kolędzie zauważyliśmy, że są wśród nas potrzebujący podstawowych rzeczy takich jak meble (w tym łóżka) i sprzęt AGD. W Roku Miłosierdzia postarajmy się ożywić naszą wyobraźnię i serce miłosierdzia by pomóc potrzebującym, którzy mieszkają pośród nas. Zgłoszenia ofiarodawców przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.

W kościele pod chórem jest do nabycia prasa katolicka.

W najnowszym numerze tygodnika „Idziemy” m.in. artykuły: „Chrześcijaństwo gwarantem jedności” – o roli chrześcijaństwa w budowaniu jedności Polaków, „Podróżnych w dom przyjąć” – jakie znaczenie w Biblii ma nakaz udzielania gościny wędrowcom i artykuł o życiu katolickich duchownych, których celibat nie obowiązuje oraz o ich żonach; w tygodniku „Gość Niedzielny” m.in. artykuły: o najnowszym wywiadzie papieża Franciszka, który prostym językiem mówi o miłosierdziu Boga i artykuł o tym, kto otrzyma a kto nie otrzyma 500 zł na dziecko? Jakie są faktyczne założenia projektu 500+ oraz jaki jest podstawowy cel programu?

Kontynuujemy w naszej parafii wizytę duszpasterską, czyli kolędę.

Wizyta duszpasterska będzie rozpoczyna się w soboty od godz. 9, natomiast w pozostałe dni tygodnia od godz. 16. Plan będzie dostępny na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej parafii.